VIDEO 19-ročný Kočner, ako hviezda detskej relácie, varí praženicu

Marian Kočner v programe Pionierska Lastovička (1982) (Zdroj: youtube.com)

Hoci je Marian Kočner právom považovaný za postrach novinárov, nie každý vie, že pred desiatkami rokov bol jedným z nich a že žurnalistiku dokonca sám študoval. Ale ešte menej ľudí tuší, ako vyzerali jeho začiatky v médiách. Na internete sa však objavilo video, ktoré ho v tejto fáze života zachytáva. Kočner na ňom vystupuje v úlohe, v ktorej by ho málokto čakal – varí praženicu.

Podľa programu RTVS Noc v archíve je záznam úryvkom z relácie Pionierska lastovička, ktorá bola odvysielaná v roku 1982. Mladý Kočner mal v tom čase teda približne 19 rokov.

Úvod predmetnej scény patrí mladej moderátorke, ktorá stojac v malej kuchynke situáciu opisuje takto: „Netreba nič vysvetľovať, Maroš robí praženicu.“ Ďalej objasňuje, že nejde o „portugalskú“ ale o našu „obyčajnú slovenskú praženicu“.

Potom dostáva slovo mladý Kočner, ktorý praženicu predstavuje ako jedlo, ktoré „nám tak často zachraňuje životy“.

„Vrátili ste sa z tréningu a nikto nie je doma?,“ kladie Kočner rečnícku otázku. „Odcestovala vaša mama na služobnú cestu?“ pokračuje moderátorka. „A v chladničke sú okrem ľadu iba vajcia?,“ strieda ju opäť Marian Kočner. „Zachráni vás…“ vraví moderátorka, a dav mladých prítomných divákov odvetí jednohlasne: „Praženica!“

Krátko po tomto momente ale prichádza na scénu namiesto Kočnera skutočný kuchár, ktorý podľa slov moderátorky sľúbil uvariť omeletu a nie praženicu. „Majster kuchár, tú omeletu prosím,“ dodáva.

Prichádzajúceho a skúseného kuchára Kočner pozdraví slovami: „Dobrý deň, pán majster,…pozrite sa na to.“

Kuchár si Kočnerov dovtedajší kulinársky výtvor prezrie a pochváli ho. Dodá však, že praženica má ako jedlo rôzne kombinácie a môže sa do nej pridávať „slaninka“ či „cibuľka“ a podobne…

Kočner sa k záveru svojho vystúpenia pochváli, že ako „amatér“ toto varenie „zvládol“ a následne sa sťahuje do úzadia. Zvyšok zverejneného videa už patrí kuchárovi.

— tod

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Norbert Bödör ide do väzby

Norbert Bödör ide do väzby

Obvinený nitriansky podnikateľ Norbert Bödör v kauze Dobytkár ide do väzby. Pôvodné rozhodnutie špecializovaného trestného..