Vystúpil som z ĽSNS, pretože heilovať ja nebudem! Hlása Mazurekov náhradník z bilbordov

Kampaň Milana Špánika (Zdroj: Facebook)

AKTUALIZOVANÉ Nezaradený poslanec Národnej rady Milan Špánik, ktorý bol náhradníkom za kotlebovca Milana Mazureka zbaveného mandátu, sa do svojich bývalých straníckych kolegov tvrdo pustil aj vo svojej (predvolebnej?) kampani. Špánik totiž krátko po nahradení Mazureka odišiel z poslaneckého klubu ĽSNS. Vo svojej kampani teraz tvrdí, že kvôli tomu že on „nebude heilovať“.

Špánik nahradil Mazureka v parlamente začiatkom septembra, ale krátko na to avizoval, že nebude hlasovať spolu s poslaneckým klubom ĽSNS a koncom októbra sa na schôdzi Národnej rady tvrdo obul do kotlebovcov.

„Pred voľbami sme boli národná strana, ktorá, ktorá sa hrala na národnú. Ale ako ste sa zmenili? Na trápne ľudáctvo. Zmenili ste úplne ideológiu. Ja som nerozdával šeky na 1488 euro, ja som nevešal čierne vlajky na výročie SNP, ja som sa netriasol pri otázkach o holokauste, ani som sa nenechal zdraviť na stráž,“ vyčítal Špánik poslancom ĽSNS.

Vďaka takýmto vyhláseniam sa kotlebovci podľa Špánika v parlamente izolovali a nepresadili absolútne nič pre ľudí. „Kto tu rozpráva o nejakej korupcii, kto sa tu necháva korumpovať? Hovoríte tu o nejakých cudzích záujmoch, hovoríte tu o odídencoch ako o niekom kto zradil. Ale strana je tá, ktorá nakoniec hlasovala s Ficom. Čo ste za to od Fica a Pellegriniho dostali?“ položil Špánik otázku svojim bývalým straníckym kolegom.

Čo na to Špánik a ĽSNS?

Takto sa Špánik vyjadroval koncom októbra a teraz ešte pritvrdil. Na bilbordoch po celom Slovensku je pri jeho fotke slogan: „Vystúpil som z ĽSNS, pretože heilovať ja nebudem!“ Na to, či ho niekto v ĽSNS nútil hajlovať, či nevedel o pozadí strany, keď za ňu kandidoval, aj na to, čo tým sleduje sme sa nezaradeného poslanca opýtali. Článok budeme aktualizovať.

O reakciu sme požiadali aj ĽSNS. Poslanec Martin Beluský pre Denník S uviedol, že kotlebovcom nie je motivácia poslanca Špánika jasná. „Neviem, kde p. Špánik videl nejaké hajlovanie, ale každému musí byť jasné, že jeho tvrdenia sú účelové. Členom strany nie je od roku 2017 pre osobné nezhody s vedením strany. Členom strany bol niekoľko rokov, vypracoval sa na krajského predsedu, člena predsedníctva strany, pracoval dokonca rok a pol ako poslanecký asistent. Ak by bola pravda, čo tvrdí, tak by v strane už dávno nebol a nerobil v nej kariéru,“ reagoval Beluský na Špánikove tvrdenie o heilovaní.

Pripomeňme, že Špánik síce v minulých parlamentných voľbách kandidoval za ĽSNS ale už v komunálnych voľbách v roku 2018 kandidoval za inú stranu. Bola to Národná koalícia, ktorá má údajne blízko Štefanovi Harabinovi. Nie je preto vylúčené, že Špánik, ktorý je momentálne nezaradeným poslancom, by mohol nakoniec skončiť na kandidátke strany Vlasť. Tú má viesť práve sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin.

— Tomáš Pilz

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...