Lesbická kňažka sa stala šéfkou potratovej federácie. Vykonávatelia interrupcií sú podľa nej svätí

Katherine Ragsdaleová (Zdroj: youtube.com)

Reverendka Katherine Ragsdaleová, ktorá sa otvorene hlási k homosexuálnej orientácii, sa prednedávnom stala riaditeľkou Národnej potratovej federácie (NAF) v Spojených štátoch amerických. Od vlaňajšieho septembra organizácii šéfovala dočasne.

Ragsdaleová, ktorá v minulosti pôsobila ako dekanka a prezidentka Episkopálnej teologickej školy v Cambridge, v roku 2011 uzavrela manželstvo, paradoxne, s ďalšou reverendkou. Jej meno je Mally Lloydová a svoje áno si povedali v Katedrále sv. Paula v Bostone.

Národná potratová federácia pri príležitosti jej kariérneho posunu napísala, že ide o ženu, „ktorá sa počas svojej kariéry otvorene vyjadrila k právam na potrat, rovnosti LGBTQ a otázkam verejnej politiky, ktoré ovplyvňujú ženy a rodiny.“

stanovisku tiež pripomenuli, že v minulosti vypovedala pred politickými špičkami o dôležitosti prístupu k potratom. A taktiež uviedli, že zastávala funkciu predsedkyne v rade Náboženskej koalície pre reprodukčný výber. Reverendka Ragsdaleová tiež kázala o tom, ako je potrat „požehnaním“ a v oblasti obrany interrupcií pôsobí už 35 rokov.

„Poskytovatelia potratov sú niektorí z mojich osobných hrdinov a súčasných svätých. Je pre mňa cťou byť schopnou slúžiť a podporovať členov NAF, keďže poskytujú súcitnú zdravotnú starostlivosť pri zvyšujúcich sa útokoch a výzvach,“ uviedla kňažka pri príležitosti uvedenia svojho nového zamestnania 31. októbra.

Ragsdaleová – známa tiež ako „veľkňažka potratov“ – v roku 2015 oznámila, že odstupuje z funkcie dekanky a predsedníčky bohosloveckej školy v Cambridge po rozsiahlejších konfliktoch týkajúcich sa nie len jej samotnej, ale aj budúcnosti teologického vzdelávania ako takého.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...