Japonského expolitika odsúdili za pašovanie drog do Číny na doživotie

Takuma Sakarugi (Zdroj: SITA)

Súd na juhu Číny poslal na doživotie za mreže bývalého japonského politika v súvislosti s prípadom pašovania drog spred vyše piatich rokov.

Okrem toho tiež odsúdil dvoch mužov z Afriky. Obvinený z Guiney, ktorého identifikovali pod menom Moxi, dostal tiež doživotný trest odňatia slobody, zatiaľ čo muža z Mali menom Ali odsúdili na trest smrti s dvojročným odkladom.

Sedemdesiatšesťročného Takumu Sakuragiho, bývalého člena mestskej rady v japonskej prefektúre Aiči, zadržali v roku 2013. Stalo sa tak po tom, čo v jeho batožine našli 3,3 kilogramu nelegálnych stimulantov, uviedol súd v Kantone. Sakuragi poprel svoju vinu. Tvrdil, že ho známy z Nigérie požiadal, aby mu odniesol kufor.

Ako informujú japonské médiá, verdikt bol v Sakuragiho prípade odložený, až dovtedy kým úrady nevystopovali ďalšie zaangažované osoby.

Čína často dáva za trestné činy súvisiace s drogami tresty smrti. Od tohto trestu však oslobodzuje osoby staršie ako 75 rokov. Tresty smrti s dvojročným odkladom v krajine zase takmer vždy znížia na doživotie vo väzení, pripomína agentúra AP.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Trump chce samit G7 uskutočniť osobne. Merkelová odmietla

Trump chce samit G7 uskutočniť osobne. Merkelová odmietla

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa nezúčastní na stretnutí lídrov najsilnejších ekonomík v Spojených štátoch, ak sa dovtedy nezmení situácia v súvislosti so šírením koronavírusu. V sobotu o tom informovala jej kancelária. Po tom, ako zrušili summit G7, pôvodne..