Vinný v prípade vraždy Szymaneka aj Ján K.

Nepodmienečný trest odňatia slobody na osem rokov vymeral dnes senát Okresného súdu v Banskej Bystrici obžalovanému Jánovi K. Uznal ho vinným z trestného činu vraždy v štádiu pokusu poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka.

Mikulášovi Černákovi, ktorý sa k únosu a vražde poľského podnikateľa priznal, súd vzhľadom na jeho doživotné odsúdenie ďalší trest neuložil. Rozsudok nie je právoplatný, prokurátor sa vyjadrí v lehote, obžalovaný Ján K. sa odvolal.

Senát uznal Jána K. vinným z trestného činu vraždy v štádiu pokusu, pretože na Szymaneka strieľal až po tom, ako ho prvým výstrelom do úst usmrtil Mikuláš Černák. Ján K. opakovane vyhlásil, že je nevinný a zo strany Černáka je to akt pomsty. Obhajoba vyhlásila, že Černák a ďalší svedkovia sú nedôveryhodní. Ide o Alexandra Horvátha zvaného Šani a Slavomíra Surového, ktorý má s obžalovaným Jánom K. blízke vzťahy. Predseda senátu uviedol, že vinu uznal iba na základe svedectva bossa Černáka.

Černákovci zajali poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka v lete 1997 a chceli od neho výkupné štyristo tisíc mariek. K peniazom sa nedostali, pretože vec sa po telefonáte do Poľska prezradila a Černák Szymaneka zavraždil. Ku skutku došlo pri chate blízko Polomky, v ktorej na Szymaneka strelil Černák ako prvý a druhú ranu mu mal do hrude streliť jeho niekdajší kamarát Ján K.

Ján K. je stíhaný na slobode, podrobuje sa však probačnému dohľadu súdu. Trest za vraždu je podľa starého zákona od 12 do 15 rokov, senát ho pre Jána K. znížil vzhľadom na odstup času.

Prípadom sa po odvolaní obžalovaného bude zaoberať Krajský súd.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter