Arnold Schwarzenegger: Greta je moja hrdinka

Arnold Schwazenegger a Greta Thunbergová (Zdroj: Facebook)

Aktivistka Greta Thunbergová, ktorá burcuje svet na boj proti klimatickým zmenám, si v Spojených štátoch ďalej rozširuje okruh svojich „hviezdnych“ známych. Deň po Leonardovi DiCapriovi sa mladá Švédka stretla s ďalším svetoznámym hollywoodskym hercom, Arnoldom Schwarzeneggerom.

DiCaprio, ktorý je sám veľký aktivista v boji proti klimatickým zmenám, nazval Thunbergovú „líderkou našej doby“ a ich spoločnú fotku na Instagrame „lajkli“ milióny ľudí. Podobné nadšenie vyvolalo aj následné stretnutie 16-ročnej aktivistky s Terminátorom.

Schwazenegger ako bývalý guvernér štátu Kalifornia presadzoval budovanie obnoviteľných zdrojov energie a s klimatickým aktivizmom neprestal ani po odchode z úradu. S Thunbergovou a svojou dcérou sa bicykloval po Santa Monice. Ani v tomto prípade nechýbali fotografie na Instagrame.

„Bolo fantastické stretnúť moju kamarátku a jednu z mojich hrdiniek Gretu Thunbergovú,“ napísal rakúsky rodák, známy najmä z akčných filmov, o mladej Švédke.

(Článok pokračuje pod obrázkom)

Thunbergová má však momentálne iné starosti ako fotenie sa s hollywoodskymi celebritami. Má rečniť na každoročnej svetovej klimatickej konferencii OSN, ale napriek svojim známostiam sa tam nemá zatiaľ ako dostať.

Konferencia totiž mala byť pôvodne v Čile, ale pre nepokoje v krajine tamojšia vláda rozhodla, že túto konferenciu organizovať nebude. Po ňom sa ponúklo Španielsko a klimatický samit OSN sa nakoniec uskutoční v Madride. Greta Thunbergová, ktorú do USA prepravila ultra-moderná športová jachta bez použitia motorov, sa však do Španielska nemá ako dostať.

Ako bojovníčka proti klimatickým zmenám totiž odmieta použiť leteckú dopravu, ale plavba loďou, z východného pobrežia Spojených štátov cez celý Atlantický oceán až do Španielska, trvá až 4 týždne a klimatická konferencia OSN je naplánovaná od 2. do 13. decembra.

Španielska vláda uviedla, že je pripravená Grete pomôcť a poskytnúť jej dopravu cez Atlantik, ktorá nebude zanechávať žiadnu uhlíkovú stopu. Aká forma prepravy by to mala byť, však Španieli nešpecifikovali.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter