VIDEO Škandál v Nemecku. Pedofilom otvára dvere do škôlok praktika maznania sa s cudzími deťmi

Fred Donaldson (Zdroj: youtube.com)

Hra dospelých a škôlkarov, ktorá je prezentovaná ako nástroj na potlačenie agresivity u detí a na vytvorenie priam ezoterického kontaktu, je v skutočnosti legálny spôsob akým môžu pedofili ukojiť svoje chúťky. Niektoré z detí, ktoré boli v škôlkach tejto praktike vystavené, sa podľa ich rodičov stali obeťami najodpornejších sexuálnych zvráteností, ale aj sadizmu či ponižovania. Zhruba takto by sa dal zhrnúť výstup zo spoločnej reportáže nemeckojazyčných televízií ARD a ORF o novej praktike s názvom Original Play.

Otcom myšlienky úzkeho fyzického kontaktu detí a cudzích ľudí je 76-ročný Fred Donaldson, pôvodom z Ameriky. Rád sa predstavuje ako univerzitný profesor, ale nikdy ním nebol. Dokonca neštudoval žiaden odbor, ktorý by mu dával legitimitu na experimentálnu prácu s deťmi. Študoval geografiu.

„Idea Original Play je pokus mojimi slovami preložiť, čo deti a zvieratá demonštrujú bez reči,“ vysvetľuje kostrbato filozofiu svojho pedagogického projektu samotný zakladateľ Donaldson.

Zábery z hrania Original Play

Predpokladom na to, aby sa akýkoľvek človek mohol Original Play zúčastniť, je iba absolvovanie dvojdenného kurzu a zaplatenie poplatku vo výške 200-250€. Organizátorov následne v praxi nezaujímajú ani osobné doklady, minulosť dospelých záujemcov či výpis z ich trestného registra.

Idea Original Play pritom nie je izolovaná iba na konkrétnu geografickú oblasť ako Nemecko. Prostredníctvom svojich splnomocnených a vyškolených učňov ju totiž Donaldson importoval napríklad aj do Dubaja, Argentíny, Poľska či Švédska.

Experti sú v pozore

Hoci Donaldson potrebné vzdelanie nemá, tí, ktorým nechýba, sa vyjadrujú jednoznačne.

„Dieťa má abnormálne správanie, má nočné mory, má strach, je besné a je ľahko zraniteľné pri určitých spúšťačoch,“ hovorí o skúsenostiach z Original Play Dagmar Eckersová, terapeutka jedného z chlapcov, ktorý bol Donaldsonovej praktike vystavený.

„Skutočne mi prebehla husia koža po chrbte, pretože sa tu vyskytuje celá rada pasáží, ktoré sa dajú čítať ako návod pre pedofilov,“ vraví o Donaldsonovej knihe detský psychiater v Salzburgu Karl Heinz Brisch.

„Pre mňa, v mojich očiach, je to pozvanie k prekračovaniu hraníc proti deťom,“ nechala sa počuť terapeutka Michaela Huberová, ktorá pôsobí aj ako poradkyňa Spolkového kriminalistického úradu.

Rodičia hovoria o sexuálnom zneužívaní i sadizme

„Náš syn nám v kontexte s touto Original Play podal veľmi dôrazné sexuálne a násilné skutočnosti,“ povedal otec jedného dieťaťa, ktorý si želal ostať v anonymite. Neskôr dodal, že okrem toho malo dochádzať aj k sadizmu či ponižovaniu detí.

Ďalší otec napríklad tlmočil výhrady svojej dcéry, ktorej sa nepáčilo, že ju vychovávateľka vzala mimo, kde sa mala hrať s inými dospelými mužmi. Taktiež opisovala, ako jej hlavný vychovávateľ zo školky strčil nos do zadku a podobne sa správal aj k ostatným deťom. Ide o skúsenosti z Berlína, kde sa popri cudzích dospelých ľuďoch dostal do tieňa podozrenia zo zneužívania aj samotný personál škôlky.

„Na začiatku to bolo tak, že keď som priviedla dcéru zo škôlky, povedala mi, že ju bolí zadoček alebo intímne miesta,“ hovorí matka jedného dievčatka. „Minulý rok potom prišla a z ničoho nič povedala, že ten muž, ktorý tieto Original Play ponúka, jej strčil svoj penis do jej zadočku,pokračuje šokujúco ďalej matka o príhode svojej dcérky.

Zo strany rodičov sa častokrát ozýva aj kritika toho, že niektorým z nich boli o Original Play podané buď skreslené informácie alebo žiadne. V jednom prípade boli napríklad vopred oboznámení s „prednáškou istého Američana“, no vo výsledku sa do škôlky dostavilo až 9 cudzích dospelých ľudí, ktorých predtým nikdy nevideli.

Úrady nemajú jednoznačný postoj

Po týchto škandalóznych podozreniach podali rodičia detí v súvislosti s Original Play minimálne 5 trestných oznámení. Ďalší v dôsledku hanby alebo strachu s kontaktovaním kompetentných orgánov otáľajú.

Prípadom sa zaoberala napríklad prokuratúra v Berlíne, no po prvotných úkonoch prípad zmietla zo stola a neboli vypočuté ani poškodené deti. „V každom prípade sme tieto stopy sledovali, brali ich vážne, vo výsledku bolo vyšetrovanie zastavené,“ vraví jej zástupca Martin Steltner.

„Dnes by som už vždy, vždy vyžadovala výpis z registra trestov“ konštatuje Ulrike Trautweinová, zástupkyňa Evanjelickej cirkvi, ktorá prevádzkuje niekoľko zainteresovaných škôlok. Dodáva ale, že nakoľko boli pri Original Play prítomní aj iní ľudia, nikomu sa nič nestalo.

Diametrálne odlišný postoj však majú úrady v Bavorsku či Hamburgu, ktoré prevádzkovanie kontaktných hier ostro odsúdili práve z toho titulu, že „otvárajú dvere“ zneužívaniu a myslia si, že v škôlkach miesto nemajú.

A oni už hrali Original Play?

Keď bol šéf projektu s podozreniami konfrontovaný, odvetil, že o nič nejde a Original Play vraj „nie je nič viac ako rodičia, ktorí sa túlia“. Pri zmienke o opačnom názore expertov sa potom začal šialene smiať a chcel vedieť ich mená.

Namiesto ďalšieho vyvracania obvinení redaktorke kládol otázky, či sa týchto expertov opýtala, koľko rokov hrali Original Play oni a nástojčivo sa dožadoval odpovede.

Ako však dodáva reportáž, citovaní experti túto hru hrať nemuseli z jednoduchého dôvodu: Navrhujú ju zakázať.

SEXUÁLNÍ ZNEUŽÍVÁNÍ DĚTÍ V NĚMECKÝCH MATEŘSKÝCH ŠKOLÁCH, NADACE "ORIGINAL PLAY" PŮSOBÍ I V ČR

Německem a Rakouskem otřásá skandál týkající se sexuálního a fyzického zneužívání dětí v mateřských školách. Nadace "Open Play" zde čelí těžkým obviněním z poskytování služeb pedofilům a následnému přístupu do mateřských škol, kde v rámci her mělo podle výpovědí dětí a jejich rodičů a psychologů docházet ke zneužívání. Německá veřejnoprávní televize ARD ve spolupráci s rakouskou veřejnoprávní ORF natočily společně reportáž, ve které odkryly praktiky odehrávájící se za zdmi mateřských škol. Česká televize, přestože stejná nadace působí i v českých školních zařízeních, nepřinesla jako veřejnoprávní médium jedinou zprávu. Zdroj: https://www.daserste.de/information/politik-weltgeschehen/kontraste/videosextern/kindesmissbrauch-in-deutschen-kitas-104.html?fbclid=IwAR1NLjKVPtyn72CC7ZlKLZPtNN98BN8MgpEkoTz-3NsSJ-ttR1vSYlFNu9Y

Gepostet von Chceme zachovat tradiční rodinu, odmítáme ratifikaci Istanbulské úmluvy am Samstag, 2. November 2019
Preklad originálnej reportáže

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...