Odvolávacia schôdza nebude, Glváč dostane šancu prijať zodpovedné rozhodnutie

Podpredseda NR SR Martin Glváč (Zdroj: SITA)

Opozícia dnes chcela odvolať Marina Glváča z funkcie podpredsedu parlamentu pre jeho údajnú komunikáciu s Marianom K.

Koaličný poslanec za stranu Most-Híd Ladislav Balódi by sa pri hlasovaní o odvolaní podpredsedu parlamentu Martina Glváča (Smer-SD) zdržal. Povedal po tom, čo poslanci dnes neotvorili schôdzu s návrhom na Glváčovo odvolanie, pretože za schválenie programu nehlasoval dostatok zákonodarcov.

Poslanec za Smer-SD Maroš Kondrót zasa uviedol, že nevidí zmysel v tom, aby koalícia hrala hru opozície. Na otázku, či Glváč skončí vo svojej funkcii, odpovedal, že to musí podpredseda parlamentu zvážiť sám. Kondrót totiž nevie posúdiť, či je komunikácia medzi Glváčom a Marianom K. toxická.

Podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Anton Hrnko pred médiami vyhlásil, že nevidí dôvod v popravovaní človeka len na základe toho, že to chce Matovič. „Tento pán už niečo vysvetlil? Vyjadril sa k svojej údajnej 6-hodinovej komunikácii s Marianom K.?” povedal Hrnko. Dodal, že tí, ktorí zverejňujú Threemu a zverejňujú ju selektívne, nemajú v úmysle nič dobré. „Treba si uvedomiť, že Threema bola tri mesiace v niekoho rukách. Ako vieme, že s ňou nebolo manipulované a niekto tam niečo nedoplnil alebo neupravil?” pýta sa Hrnko.

Poslanci koaličnej strany Most-Híd sa pri tomto hlasovaní zdržali, aby dali Glváčovi šancu prijať zodpovedné rozhodnutie. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa strany Klára Magdeme.

Glváč čelí tlaku na odstúpenie od minulého pondelka (21. októbra). Podpredseda parlamentu si v Threeme údajne s Marianom K. dohadoval biznis s pozemkami na Čiernej Vode a rozoberal, ako sa má rekonštruovať vláda po odchode Roberta Fica z postu premiéra.

Komunikácia medzi nimi cez Threemu mala podľa Denníka N prebiehať minimálne od 17. októbra 2017 do 5. mája 2018 a vymeniť si spolu mali najmenej 49 správ. Ďalšiu údajnú komunikáciu medzi Glváčom a Marianom K. z rokov 2014 až 2016 cez aplikáciu Viber zverejnil líder opozičného hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič.

Glváč tvrdil, že ho zverejnená komunikácia nijak nediskvalifikuje ani nepoukazuje na žiadne porušenie zákona či zneužívanie postavenia verejného činiteľa. S Marianom K. sa vraj nestretol od roku 2012 a Matovičovi hrozil trestným oznámením. Marian K. aktuálne čelí obžalobe v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka.

Mimoriadna schôdza, na ktorej chcela dnes opozícia odvolávať Glváča z funkcie podpredsedu parlamentu, sa konať nebude. Za schválenie programu schôdze totiž hlasovalo 67 zo 138 prítomných poslancov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...