Hlina: Chcem veriť, že Matoviča neplatí Smer. Prečo si k sebe Igor berie tieto fenomény?

Alojz Hlina, líder KDH (Zdroj: SITA)

Predseda KDH Alojz Hlina sa netají, že sa mu nepozdáva predvolebné spájanie sa Kresťanskej únie (KÚ) s hnutím OĽaNO. Práve s jeho kresťanskými demokratmi sa totiž KÚ na volebnej spolupráci nedohodla. Hlina na sociálnej sieti píše, že Igor Matovič si vzal na kandidátku OĽaNO „fenomény“, ktoré sa vraj snažili ovplyvňovať KDH a pýta sa prečo to Matovič urobil. Zo samotnej KÚ sa pritom ozývajú hlasy nespokojné so spoluprácou s OĽaNO.

Na záver spoločnej tlačovky s predstaviteľmi KÚ Igor Matovič pozval k rokovaciemu stolu aj lídra KDH Alojza Hlinu, ktorý sa s KÚ na spolupráci nedohodol.

Podľa Hlinu si Matovič buduje okolo seba mýtus najväčšieho protikorupčného bojovníka. „Je však potom zaujímavé, prečo si on tie ‚fenomény‘, ktoré sa snažili ovplyvňovať KDH, a my sme ich odstavili, on k sebe púšta. Odstavovanie ‚fenoménov‘ bolo u nás bolestivé, bol pri tom krik, táralo sa pritom o všeličom, ale máme to už za sebou,“ píše líder KDH.

Spor Alojza Hlinu s Igorom Matovičom trvá už dlhšie a dohoda medzi OĽaNO a KÚ zdá sa iba priliala olej do ohňa tohto politického konfliktu, ktorý naplno vypukol, keď Matovič založil vo svojom hnutí platformu pre „obyčajných kresťanov“.

Líder KDH tentokrát vytkol Matovičovi aj jeho vyjadrenia na adresu súčasnej opozície. „Chcem veriť, že Igor Matovič útočí na opozíciu nie preto, že mu za to Smer platí, ale je to len jeho osobitý reflex škorpióna. Rovnako chcem veriť, že ak Igor povie, že nevedel koho si k sebe pustil, tak po prečítaní niektorých skutočností to už bude vedieť a zariadi sa podľa toho,“ dodáva Hlina na sociálnej sieti.

V komentároch pod Hlinovým statusom sa objavil aj jeden od Igora Matoviča. „Ach, jaj, Lojzo,“ napísal stručne líder hnutia OĽaNO.

Nezhody v KÚ

Zdá sa, že po dohodnutí spoločnej kandidátky hnutia OĽaNO a KÚ nastali v rámci Kresťanskej únie názorové rozdiely, na ktoré upozorňuje aj Hlina.

Zaujímavý je podľa lídra kresťanských demokratov postreh jedného z členov a neúspešných kandidátov KÚ do Európskeho parlamentu Petra Broza, ktorý bol v minulom volebnom období asistentom bývalého europoslanca a spoluzakadateľa KÚ Branislava Škripeka.

Broz na svojom súkromnom facebookovom profile po spojení KÚ a OĽaNO uverejnil status, podľa ktorého nie je vôbec spokojný s tým, čo sa stalo. „S rozhodnutím vstúpiť na kandidátku OĽaNO hlboko nesúhlasím. Je to prešľap, ktorý ešte len ukáže svoje ovocie,“ píše Škripekov bývalý asistent s tým, že podľa neho má KÚ na viac.

V závere krátkeho vyjadrenia na svojom facebookovom profile Broz konštatuje, že síce rešpektuje jednotlivých politikov z KÚ za to, čo v živote dosiahli, ale v parlamentných voľbách vraj Kresťanskú úniu ako celok podporovať nebude.

Nesúhlas so spájaním sa KÚ a OĽaNO na jednej kandidátke ešte pred uzatvorením dohody vyjadril aj Branislav Škripek, ktorý sa pre minulé spory s Igorom Matovičom na spoločnom zozname kandidátov KÚ a OĽaNO do parlamentu neobjaví.

Škripek a Matovič

Škripek aj Matovič sa vo vyjadreniach pre Denník S zhodli na tom, že by sa im len ťažko obhajovalo umiestnenie Škripeka na spoločnú kandidátku OĽaNO a KÚ. Do Európskeho parlamentu bol totiž zvolený práve za hnutie OĽaNO, ktoré pred tohtoročnými euro voľbami opustil pre nezhody s Matovičom a založil spolu s Annou Záborskou Kresťanskú úniu.

Škripek na svojom facebookovom profile v reakcii na spájanie OĽaNO a KÚ ubezpečuje voličov, že toto rozhodnutie bolo výsledkom dlhých rokovaní a hľadania najlepšieho riešenia.

„V politike to nie je o tom, ako si situáciu ideálne predstavujete, ale aké máte možnosti, najmä, keď ste menšou stranou – ako my. Prosím, uvažujte nad tým z dlhodobejšieho pohľadu,“ vysvetľuje Škripek.

— Tomáš Pilz

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...