Očkovanie v zariadeniach sociálnych služieb by malo byť ukončené do polovice apríla

Milan Krajniak (Zdroj: SITA)

Do polovice apríla by mali byť proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaní všetci klienti a zamestnanci zariadení sociálnych služieb (ZSS) na Slovensku, ktorí o to prejavia záujem. Na dnešnej tlačovej konferencii v Ružinovskom domove seniorov (RDS) v Bratislave o tom informoval minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

„Pred mesiacom sme spustili pilotnú fázu očkovania v ZSS. Do dnešného dňa je zaočkovaných až 69 percent zamestnancov a 79 percent klientov ZSS,” povedal minister a dodal, že do polovice apríla by mali byť zaočkovaní všetci klienti a zamestnanci ZSS na Slovensku, ktorí o to prejavia záujem. Výnimkou budú napríklad tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 a budú môcť byť zaočkovaní neskôr.

Minister Krajniak ďalej uviedol, že na Slovensku v porovnaní s inými krajinami umiera v prepočte na milión obyvateľov najmenej ľudí na COVID-19 v ZSS. „Tiež sme zaznamenali mierne klesajúci trend počtu ZSS, v ktorých je krízová situácia, teda aspoň jeden klient alebo zamestnanec je COVID pozitívny,” doplnil.

„V priebehu pandémie sa nám podarilo zabezpečiť pre ZSS viac ako 11 mil. rúšok, 374-tisíc ochranných oblekov, 278-tisíc respirátorov a 7 766 ochranných štítov. Preplácame vitamín D3, v teréne máme aktuálne sto kyslíkových koncentrátov a ďalších sto sa snažíme zabezpečiť. Pomoc, ktorá išla celkovo do ZSS je už 46 mil eur, najmä v materiálnej podobe,” uzavrel minister.

„Na ministerstve vyhodnocujeme Ružinovský domov seniorov ako jeden z najlepšie fungujúcich na Slovensku,” podotkol minister Krajniak na margo ružinovského zariadenia s tým, že RDS je zároveň aj jedným z najväčších na Slovensku a jedným z prvých, kde sa začalo s očkovaním proti COVID-19.

„Práve RDS bol tým, kde bola zaočkovaná úplne prvá klientka vakcínou proti COVID-19 a zároveň je medzi úplne prvými po minulom týždni, kde sú už klienti a zamestnanci zaočkovaní druhou dávkou vakcíny,” doplnil starosta Ružinova Martin Chren.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter