Hráči Dortmundu oslavovali v autobuse bez rúšok a dostali pokutu 75 000 eur

Hráči Borussie Dortmund - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Koronavírusové opatrenia treba dodržiavať aj v nemeckom futbale. Najnovšie sa o tom presvedčili futbalisti Borussie Dortmund. Ich oslava v autobuse pri návrate zo súboja v Gelsenkirchene bez povinného prekrytia tváre ich vyšla na 75 000 eur.

A to ich ešte čakali pred tréningovým centrom desiatky nadšených fanúšikov, ktorí rovnako oslavovali bez obmedzení. Nemecký vicemajster zdolal Schalke hladko 4:0 a v tabuľke je na šiestom mieste. Hráči Schalke sú s veľkým odstupom na poslednej priečke.

“V autobuse hráči oslavovali bez rozostupov a ochrany nosa a úst. Vonku ich zasa v euforickej nálade čakalo 150 – 200 fanúšikov. Táto situácia je neprípustná v čase pandémie, akej momentálne čelíme. Ohrozuje to organizačný poriadok Bundesligy,” napísali predstavitelia riadiaceho orgánu súťaže Nemeckej futbalovej ligy (DFL).

“V plnej miere sa ospravedlňujeme za správanie futbalistov aj fanúšikov,” kajalo sa vedenie Borussie Dortmund, cituje ho aj portál ORF. “Niet pochýb o tom, že Revierderby je špeciálny zápas pre fanúšikov aj hráčov oboch tímov. Napriek tomu je klub zodpovedný za kontrolu a monitorovanie dodržiavania pravidiel, “uvádza sa v stanovisku DFL.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Marek Hamšík možno už čoskoro nastúpi za Slovan Bratislava

Marek Hamšík možno už čoskoro nastúpi za Slovan Bratislava

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík možno už čoskoro mohol nastúpiť v tíme obhajcu slovenského titulu ŠK Slovan Bratislava. Tridsaťtriročný stredopoliar je kmeňovým hráčom čínskeho mužstva Ta-lien I-fang. "Podľa našich informácií je na spadnutie dohoda medzi Marekom Hamšíkom..

Odoberajte náš newsletter