Univerzitná nemocnica Bratislava sprístupnila prihlásenie sa na očkovanie náhradníkom

Zákazníci čakajú pred jedálňou na Námestí SNP v Bratislave počas otvorenia prevádzok v rámci 1. fázy uvoľnovania opatrení (Zdroj: SITA)

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) od pondelka 22. februára sprístupnila možnosť prihlásiť sa ako náhradník na očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

Náhradníkmi môžu byť osoby, ktoré musia mať najmenej 65 rokov alebo musia mať diagnostikované závažné ochorenie, ktoré významným spôsobom zvyšuje riziko závažného priebehu ochorenia COVID-19. Tieto ochorenia sú určené vo vyhláške Ministerstva zdravotníctva SR. UNB však upozorňuje, že nejde o veľký počet vakcín, ktoré zostávajú nevyužité. Ide maximálne o päť vakcín denne.

Ako uviedla hovorkyňa UNB Eva Kliská, nutnosťou je vedieť sa dostaviť na očkovacie miesto do 30 minút od zavolania. Očkovanie náhradníkov prebieha od 13:30 do 14:00. Vhodné je mať dopredu vyplnený Dotazník pred vakcináciou a Poučenie pred vakcináciou. „Náhradníkov prosíme o trpezlivosť. V prípade potreby budú zapísaných náhradníkov kontaktovať naši pracovníci z jednotlivých pracovísk vakcinačného centra,“ dodala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Náhradníci, ktorí spĺňajú kritériá, sa môžu prihlásiť na stránke www.unb.sk/unb-spristupnila-moznost-prihlasit-sa-ako-nahradnik-na-ockovanie-proti-covid-19/.

SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter