Pri útoku na konvoj OSN zahynul taliansky veľvyslanec

Vlajka Organizácie spojených národov (Zdroj: GettyImages)

Pri útoku na konvoj Organizácie Spojených národov (OSN) v Konžskej demokratickej republike (KDR) v pondelok zahynuli taliansky veľvyslanec a príslušník talianskej polície. Informovala o tom agentúra AP.

Cieľom útoku neďaleko mesta Goma na východe krajiny bol konvoj Svetového potravinového programu. Oblasť je známa vysokou koncentráciou povstaleckých skupín.

Veľvyslanec Luca Attanasio cestoval vo vozidle v sprievode ďalších štyroch osôb. Šéf európskej diplomacie Josep Borrell o incidente informoval svojich rezortných kolegov v EÚ. Taliansku a OSN zároveň vyjadril sústrasť.

Boje o kontrolu nad bohatými zdrojmi minerálov si na východe KDR minulý rok vyžiadali viac ako dvetisíc životov. Situácia, ktorú považuje OSN za jednu z najhorších humanitárnych kríz súčasnosti, prinútila ďalšie milióny opustiť svoje domovy.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji vakcín

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji vakcín

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji druhej generácie vakcín proti koronavírusu. Oznámil to v utorok rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Ako dodal, spolu s dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou plánuje vo štvrtok navštíviť Izrael. S tamojším premiérom..

Odoberajte náš newsletter