Chmelár: Kuciak nebol maskot súčasnej koalície, trúfol si aj na Lipšica a Sulíka

Eduard Chmelár (Zdroj: SITA)

Politický analytik Eduard Chmelár sa na sociálnej sieti ohradil voči správaniu niektorých súčasných politikov, ktorí si z nebohého novinára Jána Kuciaka spravili „maskota“. Pri tejto príležitosti pripomína slová jeho otca, podľa ktorého šlo Kuciakovi iba o pravdu a necháva sa počuť, že si pri svojej investigatívnej práci trúfol aj na Daniela Lipšica alebo Richarda Sulíka. Ťažké srdce má aj na iniciatívu Za slušné Slovensko, ktorá získala moc práve po vražde tohto mladého žurnalistu.

Smutné výročie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej postavilo do pozoru viaceré politické špičky. Desiatky z nich pri tejto príležitosti však využívajú aj údajný žurnalistov odkaz na diskreditáciu svojich súčasných oponentov alebo pretláčanie svojich osobných záujmov.

Uvedené správanie sa nepozdáva ani pozostalým po Kuciakovi. „Nepáči sa mi, koľko politikov si stále berie jeho meno do úst – že čo by na to Janko a Janko by to spravil takto. Janko nebol politik ani ním nikdy nechcel byť. Jediné, o čo mu išlo, bola pravda. Chcel ju nájsť a zabrániť rozkrádaniu. Keby peniaze, ktoré sa spreneverili, zostali štátu, mali by sme sa lepšie,“ povedal jeho otec Jozef.

Trúfol si aj na Lipšica a Sulíka

Do tejto debaty sa zapojil aj politický analytik Eduard Chmelár, ktorý uviedol, že sa mu „hnusí“ ak ľudia, ktorí sa dnes politicky priživujú na krvi Jána Kuciaka a ktorí sa po jeho chrbte údajne vyštverali do politických funkcií, dnes interpretujú, čo smrť tohto človeka znamenala.

„Ján Kuciak bol výnimočný, nesmierne dôsledný a nezaujatý novinár, ktorému tie karikatúry investigatívnej žurnalistiky – ktoré veci ‘našli na stole’, prisluhujú politickým záujmom a namiesto hľadania pravdy majú pocit, že ju vlastnia – nesiahajú ani po päty,“ zdôrazňuje Chmelár.

Podľa jeho mienky nebol Kuciak žiadny „maskot“ súčasnej vládnej garnitúry a pri svojej práci si neváhal posvietiť aj na súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica alebo ministra hospodárstva Richarda Sulíka. „Ak chcú novinári zostať verní jeho odkazu, neznamená to, že majú ísť s krvavými očami a ideologicky nenávistne len po súčasnej opozícii…,“ pokračuje analytik.

Z výhovoriek Farskej je mu zle

Ten zároveň uviedol, že je mu „zle“ z výhovoriek líderky hnutia Za Slušné Slovensko Karolíny Farskej na margo jej nečinnosti voči spôsobu vládnutia premiéra Igora Matoviča. Pripomíname, že aj vďaka tomuto hnutiu a jeho volaniu po zmene politickej kultúry prišlo k masívnej rekonštrukcii minulej vlády a úpadku jej popularity.

„Ak by ste to nevedeli, iniciatíva Za slušné Slovensko je odrazu už len ‚spôsob ideí o svete‘, aktivisti (o ktorých nič nepočuť, nikto nevie, kde je sídlo iniciatívy atď.) si dali ‚pauzu‘ a  nemôžu robiť ‚demonštrácie o statusoch‘. Takže najväčší problém tejto vlády sú… statusy???,“ pýta sa neveriacky Chmelár.

„Príde čas, keď budeme musieť očistiť posolstvo Jána Kuciaka od politických dezinterpretácií a účelových ideologických výkladov. Nebol to prisluhovač politiky. Bol to rytier pravdy. A takto by sme si ho mali pamätať,“ uzatvára.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

122

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter