Biden si pripomenie 500-tisíc obetí ochorenia COVID-19 v Spojených štátoch

Joe Biden (Zdroj: SITA)

Americký prezident Joe Biden si pripomenie 500-tisíc obetí pandémie ochorenia COVID-19 v Spojených štátoch minútou ticha a zapálením sviečok v Bielom dome.

Očakáva sa, že krajina smutný míľnik prekročí v pondelok, niečo vyše roka po tom, ako v USA potvrdili prvé úmrtie v dôsledku infekcie novým koronavírusom.

Biely dom informoval, že Biden sa pri západe slnka prihovorí národu na počesť tých, čo počas pandémie prišli o život. Pripoja sa k nemu aj prvá dáma Jill Bidenová a viceprezidentka Kamala Harrisová s manželom Dougom Emhoffom.

Biden, narozdiel od predchádzajúceho prezidenta, si zakladá na tom, že pripomína obete koronavírusu. Jedno z prvých podujatí, ktoré absolvoval po tom, ako v januári nastúpil do úradu, bola práve spomienková ceremónia na obete ochorenia COVID-19.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter