Izrael zrušil veľkú časť reštrikcií a začína otvárať ekonomiku

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Izraelská vláda v nedeľu zrušila veľkú časť pandemických obmedzení a začala otvárať ekonomiku. Správa prichádza v čase, keď v krajine napreduje vakcinačná kampaň a tretí celonárodný lockdown stláča nadol nové infekcie.

Po takmer dvojmesačnej prestávke otvára brány veľká väčšina základných a stredných škôl. Opäť je možné navštíviť múzeá, knižnice, nákupné centrá alebo trhoviská. Niektoré obmedzenia týkajúce sa počtu osôb zhromaždených na jednom mieste zastávajú v platnosti. Školstvo ako celok by malo obnoviť prevádzku začiatkom marca.

Otvárajú sa aj posilňovne, plavárne, kiná a reštaurácie, zatiaľ iba pre ľudí, ktorí sa už nechali zaočkovať dvoma vakcínami proti koronavírusu.

Izraelská vakcinačná kampaň sa začala v decembri. V počte podaných vakcín v pomere k počtu obyvateľov získala krajina vedúce postavenie na svete. V Izraeli žije zhruba 9,3 milióna ľudí, prvú injekciu už dostala takmer polovica z nich. Druhú dávku podali ďalším takmer trom miliónom obyvateľov.

Podľa údajov izraelského ministerstva zdravotníctva sa v krajine od vypuknutia pandémie koronavírusom nakazilo viac ako 743-tisíc ľudí. Najmenej 5 521 ľudí na problémy súvisiace s ochorením COVID-19 zomrelo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter