V Paríži demonštrovali stúpenci antiimigrantského hnutia Generácia identity

(Zdroj: SITA)

V Paríži sa v sobotu zišlo zhruba dvesto stúpencov hnutia Generácia identity, aby vyjadrili nesúhlas so zámerom vlády, ktorá chce túto antiimigrantskú skupinu rozpustiť. Zhromaždenie bolo podľa agentúry AP pokojné. Rovnako v sobotu sa na inom mieste vo francúzskej metropole konala demonštrácia odporcov hnutia.

Generácia identity má vplyv nielen vo Francúzsku, ale aj za jeho hranicami. Prívrženci hnutia sa označujú za ochrancov francúzskeho jazyka a európskej civilizácie. Tú podľa nich ohrozujú imigranti, osobitne moslimovia.

Organizácia založená v roku 2017 v Lyone uspela vo viacerých právnych bitkách. Aktuálne však čelí ministrovi vnútra Geraldovi Darmaninovi, ktorý tento mesiac začal konanie vo veci jej rozpustenia.

Politik sa odvoláva na platnú legislatívu, ktorá zakazuje činnosť „ozbrojených skupín alebo súkromných milícií“. Neprípustné sú aj iniciatívy, ktoré vyvolávajú „diskrimináciu, nenávisť alebo rasové násilie“, informoval denník Liberation, ktorý má k dispozícii právny posudok vlády.

Ministerstvo vnútra hnutiu na zaujatie stanovisko k výhradám určilo lehotu desať dní. Jeho šéf Clement Gandelin pre agentúru AP uviedol, že Generácia identity má k dispozícii potrebné argumenty, aby vyvrátila tvrdenia vlády.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter