Nemecká polícia zadržala podozrivého odosielateľa listových bômb

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Nemecká polícia v sobotu zadržala 66-ročného muža, ktorého podozrieva z prípravy troch útokov prostredníctvom listových bômb. Adresátmi zásielok boli potravinárske podniky a maloobchodný predajca potravín. Muža úrady poslali do väzby.

Podľa vyjadrenia polície zadržaná osoba pochádza z oblasti mesta Ulm v spolkovej krajine Bádensko- Württembersko na juhozápade Nemecka. V súlade s legislatívou o ochrane súkromia jeho meno nezverejnili.

Prvá zásielka vybuchla minulý týždeň v sídle siete supermarketov Lidl v meste Neckarsulm. Zranenia utrpeli traja ľudia. Druhá listová bomba explodovala v centrále potravinárskeho podniku ADM Wild v meste Eppelheim. Pri incidente sa zranila jedna osoba. Tretiu zásielku adresovanú výrobcovi detskej výživy Hipp úrady v Bavorsku včas odhalili a zneškodnili ju.

Vyšetrovanie vedie prokuratúra v Heidelbergu v spolupráci so štátnou políciou Bádenska-Württemberska. Podozrivého muža polícia doteraz neevidovala, k obvineniam zatiaľ nezaujal stanovisko.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter