Vtipný, energický a nikdy neútočil. Rešpekt zosnulému Petrákovi vyjadrujú aj politickí oponenti

Ľubomír Petrák (Zdroj: SITA)

Ministri aj poslanci Národnej rady SR (NR SR) vyjadrujú úprimnú sústrasť rodine poslanca za stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Ľubomíra Petráka. Zomrel vo veku 59 rokov.

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) vo svojom profile na sociálnej sieti uviedla, že počas jej pôsobenia v opozícii viedol parlamentný výbor pre vzdelávanie, ktorého bola členkou.

„Napriek tomu, že sme na niektoré otázky mali diametrálne odlišné názory, bol to človek kultivovaného dialógu, človek, ktorý vedel preukázať rešpekt aj kolegom v opozícii, človek ktorý počúval, skrátka politik, s ktorým si viete predstaviť konštruktívnu spoluprácu napriek tomu, že stojíte na opačných brehoch politického spektra. Mali sme dlhé rozhovory o vzdelávaní, ale aj o komunálnej politike, kde sa vedel ako starosta zriecť svojho platu, aby pre jeho obec ostalo viac,” doplnila Remišová.

Gröhling mal debaty s ním rád

Šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS) s ním rovnako pôsobil v školskom parlamentnom výbore. „Hoci on bol zo strany Smer-SD a ja zo SaS, vždy sme mali korektný vzťah, povedal by som, že dokonca kamarátsky. Keďže býval šéfom školského výboru, stretávali sme sa v politických diskusiách. Debaty s ním som mal veľmi rád. Ako politickí oponenti sme sa vždy vedeli navzájom podpichnúť, vedeli sme trochu do seba ´vyrývať´, ale vždy to bolo s nadhľadom, úsmevom a bez nenávisti,” napísal Gröhling. Vážil si na ňom, že napriek niektorým odlišnym nazorom dokazali spolu komunikovat slušne a vecne.

Predseda parlamentného výboru pre vzdelávanie Richard Vašečka (OĽaNO) uviedol, že napriek tomu, že boli z opačných strán politického spektra, vychádzali a spolupracovali veľmi dobre. „Vážil som si ho, aj jeho seriózny prístup a dlhoročné skúsenosti. Bude nám chýbať,” doplnil.

Podľa bývalého ministra práce a straníckeho kolegu zo Smeru-SD Jána Richtera bol Petrák poctivý a pracovitý kolega a vzorný otec rodiny. „Ľubo Petrák bol môj 30-ročný politický kolega a osobný priateľ. Každý, kto ho bližšie poznal, musí za ním smútiť. Ľubo, odpočívaj v pokoji,” napísal predseda Smeru-SD Robert Fico.

Cigániková si ho pamätá ako energického

Predsedníčka výboru pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková vyzdvihla, že k nej nikdy nebol neslušný, mal vždy dobrú náladu a bol veľmi energický. Často vtipkoval, dalo sa s ním normálne baviť o akejkoľvek téme bez toho, aby začal oponenta urážať. „Správa o jeho smrti sa ma dotkla. Veď mal len 59 rokov, bol plný života, bol to kolega. Myslím na jeho rodinu a priateľov. Myslím na neho, čím si musel prejsť. Je mi to veľmi ľúto,” dodala.

Podľa podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu (Za ľudí) patril Petrák medzi najkonštruktívnejších poslancov opozície. „Nehovoriac o tom, že nikdy nebol osobný alebo útočný, vždy používal argumenty a aj keď s ním človek nesúhlasil, jeho vystupovanie si zasluhovalo rešpekt,” napísal na sociálnej sieti.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter