Minister Mičovský: Rezignácia? Krajčí podáva taký výkon, že je potrebné sa pred ním skloniť

Ján Mičovský a Jaroslav Naď (Zdroj: SITA)

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský nevidí dôvod na odstúpenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Ten totiž podľa neho podáva taký výkon, že by sme sa pred ním mali skloniť. Rovnako otázku vyvodenia politickej zodpovednosti vníma aj šéf rezortu obrany Jaroslav Naď, ktorý si myslí, že Krajčí pre Slovensko urobil strašne veľa dobrého.

Výzvy na demisiu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) sú čoraz častejšie. K vzdaniu sa funkcie ho vyzývajú nielen niektorí odborníci či opozícia, ale aj jeho predchodcovia vo funkcii a ťažké srdce na neho majú aj niektorí koaliční kolegovia zo strán SaS alebo Za ľudí.

Šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková sa nedávno nechala počuť, že šéf rezortu zdravotníctva je „najneúspešnejším ministrom na svete“ a podľa poslanca Jána Benčíka bola otázka jeho odstúpenia nadhodená aj medzi poslancami najmenšej koaličnej strany.

Tento názor však nie je všeobecný a príkladom toho je aj šéf agrorezortu Ján Mičovský (OĽaNO). Ten o Krajčího rezignácii nechce ani počuť. „Pána ministra sledujem už takmer rok a musím povedať, že ľudsky a odborne podáva taký výkon, že je potrebné sa pred ním skloniť. Ak si niekto myslí opak, je to jeho právo, no mýli sa,“ zdôraznil Krajčího kolega vo vláde.

O neopodstatnenej kritike hovorí aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). „Keď sa Marek Krajčí rozhodne, že jednoducho má toho plné zuby a odíde, tak môže odísť s úplne jasným a bezproblémovým pohľadom do zrkadla, pretože neurobil nič zlé. Práve naopak, urobil pre túto krajinu strašne veľa dobrého,“ poznamenal s tým, že aktuálny stav zdravotníctva je prejavom toho, ako ho spravovali minulé vlády.

Denník N cez víkend informoval, že v týždennej bilancii obetí pandémie je Slovensko najhoršou krajinou na svete. Posledné dni u nás na ochorenie Covid-19 zomiera sto a viac osôb denne a počet hospitalizovaných s potvrdeným ochorením alebo s podozrením naň je aktuálne 3 886, z toho sa na jednotkách intenzívnej starostlivosti nachádza 293 pacientov a na pľúcnej ventilácii 328.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter