Šeliga o odchode Kollára: Ak nepríde reflexia, pridajú sa k nemu ďalší

Juraj Šeliga (Zdroj: SITA)

Odchod poslanca Národnej rady SR a primátora Hlohovca Miroslava Kollára vníma Juraj Šeliga (Za ľudí) ako memento a šancu na vnútornú reflexiu koalície na štýl vládnutia. Uviedol to vo svojom stanovisku.

Šeliga odmieta tvrdenie, že Kollár odchádza, pretože prehral súboj o predsedu strany. Svoje dôvody podľa neho pomenoval zrozumiteľne. Dodal, že ak nepríde reflexia, prídu ďalšie odchody z vládnej koalície.

Šeliga uviedol, že Slovensko sa nachádza v ťažkej situácii, ktorú zapríčinili nielen objektívne skutočnosti, akými je šírenie ochorenia COVID-19, ale aj tie subjektívne ako manažovanie a rozhodovanie o pandémii.

„V takto ťažkej situácii, akú máme dnes, musí prísť rýchla reflexia a rýchla náprava,“ napísal Šeliga. Podotkol, že spoločnosť chce vidieť menej prípadov a úmrtí, lepšiu situáciu v nemocniciach a upokojenie situácie v spoločnosti.

Kollár 17. februára vo svojom profile na sociálnej sieti Facebook napísal, že už nebude poslancom vládnej koalície a vystupuje aj z poslaneckého klubu strany Za ľudí.

Ako hlavný dôvod svojho odchodu označil spôsob riadenia, akým predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) bojuje s pandémiou koronavírusu. Práve ten považuje Kollár za hlavnú príčinu, prečo je dnes Slovensko krajinou s najvyššou úmrtnosťou na ochorenie COVID-19 na svete.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

7

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter