Chmelár vláde: Systém našich ľudí zašiel do absurdnosti, ohrozujete základné funkcie štátu

Eduard Chmelár (Zdroj: SITA)

Politický analytik Eduard Chmelár na sociálnej sieti skritizoval personálne výmeny zo strany súčasného kabinetu. Primälo ho k tomu posledné vyjadrenie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorá uviedla, že šéfom Najvyššieho správneho súdu SR nemusí byť odborník na správne právo, ale vraj je dôležitý jeho životný príbeh. Chmelár si myslí, že takto sa dlhodobo vládnuť jednoducho nedá.

Slovensko po ústavnej reforme justície ministerky Márie Kolíkovej (Za ľudí), ktorú poslanci parlamentu schválili ešte na sklonku minulého roka, dostane nový súd. Pôjde o Najvyšší správny súd a ten by mal svojho šéfa spoznať už 2. marca.

Kolíková považuje za dôležité, aby bol predseda tejto inštitúcie dobrý manažér. „Nemyslím si, že je pri hľadaní predsedu NSS SR nevyhnutné, aby bol odborník v rámci správneho práva,“ uviedla šéfka rezortu na utorkovom zasadnutí Súdnej rady SR s tým, že dôležitý je jeho životný príbeh.

Nie je to prvýkrát

Na vyhlásenie političky reagoval aj analytik Eduard Chmelár a pripomína, že vláda neodbornými nominantami obsadila aj špeciálnu prokuratúru (advokát Daniel Lipšic), ústav srdcových chorôb (hutník Anton Jura) či ústav detských chorôb (lesník Peter Magát).

„Už rok sme svedkami neuveriteľného amaterizmu a hochštaplerstva v riadení štátu, ktorý priviedol systém ‚našich ľudí‘ až do absurdnosti. Za minulého režimu sa tomu hovorilo ‚kádrový posudok‘, dnes sa tomu hovorí ‚životný príbeh‘,“ dodal nahnevane Chmelár.

Ohrozenie základných funkcií štátu

Predstava, že vysokošpecializované odborné pracoviská môžete spravovať ako rodinný podnik, že špičkové nemocnice môžete riadiť ako hutnícku fabriku alebo lesný závod, sú podľa mienky analytika ohrozením základných funkcií štátu.

„Je najvyšší čas, aby sme sa prestali zabávať na jednom choromyseľnom premiérovi a jeho nekompetentných pážatách a aby sme začali riešiť úlohu premiéra, prezidenta a ďalších ústavných činiteľov v tomto štáte. Lebo takto sa vládnuť dlhodobo a bez fatálnych následkov jednoducho nedá,“ uzavrel.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

59

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter