Ruská vakcína je geopolitická zbraň Moskvy, mala povedať Remišová

Veronika Remišová (Zdroj: SITA)

Šéfka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová podľa zdrojov portálu Aktuality skonštatovala, že ruská vakcína Sputnik V je geopolitickou zbraňou Moskvy.

Stalo sa tak údajne počas včerajšej diskusie predsedov koaličných strán, pričom v utorok o rovnakej téme prebiehalo aj rokovanie odborníkov z Pandemickej komisie, ktorí jej nákup presadzovali.

Výsledkom toho je, že štát bude iniciovať kroky k zaobstaraniu tejto, vôbec prvej očkovacej látky proti Covid-19 na svete. Potvrdil to šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

V utorok podvečer ruskú vakcínu chválil aj premiér Igor Matovič a posťažoval sa, že niektorí politici proti nej vedú „doslova geopolitickú svätú vojnu“. Na mysli mal pritom práve Remišovú.

Podľa odborného časopisu Lancet je účinnosť očkovacej látky Sputnik V 91,6 percenta a efektívne zaberá pri všetkých vekových kategóriách. Európska lieková agentúra (EMA) ju zatiaľ neschválila.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

8

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter