Poslanci vo Francúzsku schválili zákon proti radikalizmu. Moslimovia majú obavy

Emmanuel Macron (Zdroj: SITA)

Francúzski zákonodarcovia v utorok schválili kontroverzný návrh zákona proti radikalizmu. Po dvoch týždňoch intenzívnych debát ho dolná komora parlamentu prijala v pomere 347 za a 151 proti, pričom 65 poslancov sa zdržalo hlasovania.

Navrhovaný zákon pokrýva väčšinu aspektov života a má posilniť úsilie Francúzska v boji s extrémizmom. Právna úprava posilní napríklad dohľad nad mešitami, náboženskými školami a športovými klubmi a zakročí aj proti polygamii či núteným manželstvám.

Návrh priamo nemenuje moslimov ani islam. Mnoho francúzskych moslimov, poslancov a ďalších ho však kritizovalo s obavami, že štát zasahuje do základných slobôd a poukazuje práve na spomínané náboženstvo.

Podporovatelia zákona zase tvrdia, že je potrebné dostať pod kontrolu rozrastajúci sa fundamentalizmus rozvracajúci francúzske hodnoty, predovšetkým sekularizmus a rodovú rovnosť.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter