Koronavírusy celého sveta by sa podľa prepočtov zmestili do plechovky coly

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Ak by bolo teoreticky možné zozbierať všetky vírusy Covidu-19, ktoré sa momentálne vyskytujú vo svete, vošli by sa do jednej plechovky coly. Vyplýva to zo zistení matematika z univerzity v Bathe Christiana Yatesa, ktoré boli publikované na webe BBC. Správu prebralo aj české Echo24.

„Je neuveriteľné, že všetky tie problémy, všetok ten rozklad, ťažkosti a straty na životoch z posledného roka mohli byť zapríčinené takou hŕstkou,“ doplnil o svojich výskumoch vedec.

Ten pri výpočtoch použil priemer veľkosti jednej častice SARS-CoV-2, ktorá vraj predstavuje asi 100 nanomentrov, započítal aj bielkoviny, ktoré vírus obaľujú a do rovnice zahrnul aj rýchlosť šírenia nákazy a jednotlivé množstvo vírusu v každom človeku či skutočnosť, že guľaté častice nevyplnia priestor plechovky úplne dokonale.

Koronavírusom sa dovedna nakazilo takmer 110 miliónov ľudí, ochoreniu Covid-19 podľa oficiálnych dát doteraz podľahlo vyše 2,4-milióna ľudí naprieč celou planétou a ekonomické škody siahajú k desiatkam či stovkám miliárd dolárov.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Volvo plánuje od roku 2030 vyrábať iba úplne elektrické autá

Volvo plánuje od roku 2030 vyrábať iba úplne elektrické autá

Švédska automobilka Volvo plánuje od roku 2030 vyrábať iba úplne elektrické vozidlá. Firma v utorok uviedla, že postupne ukončuje produkciu všetkých áut so spaľovacím motorom, vrátane hybridov. "Autá so spaľovacím motorom nemajú dlhodobú budúcnosť," povedal technický riaditeľ spoločnosti..

Odoberajte náš newsletter