Nemecký maloobchodný reťazec Aldi plánuje v USA otvoriť ďalších 100 predajní

(Zdroj: pixabay.com)

Nemecký diskontný maloobchodný reťazec Aldi plánuje v tomto roku v USA otvoriť 100 nových predajní. Spoločnosť Aldi už má viac ako dvetisíc obchodov v 37 amerických štátoch.

Reťazec uviedol, že smeruje k tomu, aby sa z hľadiska počtu predajní stal treťou najväčšou sieťou supermarketov v USA po firmách Kroger a Walmart. Do konca roku 2022 plánuje mať Aldi v USA 2 500 obchodov. Informuje o tom portál cnn.com.

Expanzia reťazca Aldi v USA nastáva v období, keď pandémia koronavírusu podporila maloobchodné siete. Keďže mnohé reštaurácie sú zatvorené a spotrebitelia si robia zásoby, tržby predajní s potravinami v decembri oproti rovnakému mesiacu roku 2019 posilnili o 7,9 percenta.

Vyplýva to z najnovších údajov, ktoré zverejnilo americké ministerstvo obchodu. Spoločnosť Aldi má nízkonákladový podnikateľský model a pýši sa tým, že jej ceny sú až do 50 percent nižšie ako v tradičných.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Volvo plánuje od roku 2030 vyrábať iba úplne elektrické autá

Volvo plánuje od roku 2030 vyrábať iba úplne elektrické autá

Švédska automobilka Volvo plánuje od roku 2030 vyrábať iba úplne elektrické vozidlá. Firma v utorok uviedla, že postupne ukončuje produkciu všetkých áut so spaľovacím motorom, vrátane hybridov. "Autá so spaľovacím motorom nemajú dlhodobú budúcnosť," povedal technický riaditeľ spoločnosti..

Odoberajte náš newsletter