Matovič o Lipšicovi v roku 2012: Už len názov jeho strany je arogantný, pre vyšetrenie Gorily neurobil nič

Líder hnutia OĽaNO – NOVA Igor Matovič a predseda NOVA Daniel Lipšic počas prijatia u prezidenta SR v Prezidentskom paláci (Zdroj: SITA)

Vzťah Igora Matoviča a nového špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica nebol vždy ideálny. Svedčia o tom aj slová súčasného premiéra z obdobia, kedy sa Slovensko zmietalo v najväčšej korupčnej kauze v jeho dejinách. Zodpovednosť za ňu vtedy Matovič pripísal aj Lipšicovi, dnes však vraví, že ani raz neurobil nič zlé.

Daniel Lipšic sa stal koncom minulého pracovného týždňa novým špeciálnym prokurátorom. Najvýznamnejšieho postu v boji proti organizovanému zločinu sa ujal najmä z milosti koaličnej OĽaNO, ktorá si ho pred niekoľkými mesiacmi priala vidieť aj v kresle generálneho prokurátora.

Šéf strany a premiér v jednej osobe Igor Matovič ódami na svojho niekdajšieho politického partnera po tejto voľbe nešetrí. „Ani raz neurobil nič, čo by bolo krivé, a verím, že bude mimoriadne spravodlivý špeciálny prokurátor,“ povedal napríklad predseda vlády a očakáva výkon funkcie v znamení padni komu padni.

Iná rovina vzťahu

Hoci by sa už len u titulu existencie tandemu OĽaNO+NOVA mohlo zdať, že tento premiérov postoj je konštantný, pohľad do ešte vzdialenejšej histórie píše aj iný príbeh. V roku 2012, teda niekoľko mesiacov po protestoch za vyšetrenie kauzy Gorila a tesne pred vznikom NOVA sa totiž Matovič o osobe Lipšica vyjadroval aj slovníkom, ktorý je dnes vlastný jeho najväčší kritikom.

Matovič sa toho času v rozhovore pre agentúru SITA nechal počuť, že už len názov Lipšicovej strany znie arogantne a povýšenecky, čím narážal zhruba na to, že advokát a politik sa prezentuje ako nový, nepopísaný list, pričom je spoluzodpovedný za stav, v akom sa Slovensko nachádza.

Zodpovednosť za Gorilu

„Som v úžase, že Lipšic sa prezentuje ako človek, ktorý povstal z ľudu a chce bojovať proti politikom, sponzorom strán a mafiánom v politike. Je zrazu právom rozčúlený v akom stave sa Slovensko nachádza a do akého ho politici priviedli, ale to nesedí s realitou, lebo je 14 rokov vrcholovým politikom,“ povedal Matovič, pričom upozornil, že Lipšic bol desať rokov podpredsedom KDH a dve volebné obdobia bol ministrom.

„Nemôže človek, ktorý je tiež zodpovedný za stav, v ktorom sa Slovensko nachádza, zrazu sa tváriť, že to nie ja, to oni. Stačí si spomenúť, že Lipšic mal dva roky v šuplíku spis Gorila a nič preto neurobil, aby sa vyšetrila. Začal byť veľkým bojovníkom proti Gorile až vtedy, keď to zverejnil niekto iný tesne pred voľbami. To mi hrdinské nepripadá, skôr vypočítavé,“ dodal terajší premiér.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

24

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter