Fínska obec za polárnym kruhom chce usporiadať letné OH 2032

Laponsko - Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Malé mestečko vo fínskom arktickom Laponsku sa uchádza o usporiadanie letných olympijských hier v roku 2032. Činí tak v rámci kampane, ktorej cieľom je upozorňovať na účinky globálneho otepľovania.

Salla, samozvané najchladnejšie miesto v Laponsku, ktoré sa nachádza severne od polárneho kruhu, zahájilo tento týždeň medzinárodnú kampaň s názvom “Salla 2032 Summer Games Candidate City”.

Predstavitelia obce prostredníctvom platformy YouTube uverejnili aj propagačné video, na ktorom sa obyvatelia mesta, kde môžu klesnúť teploty až na mínus 50 stupňov Celzia, plnohodnotne venujú letným športom v zimných podmienkach.

Starosta mesta Salla Erkki Parkkinen pre fínske médiá uviedol, že cieľom kampane je upozorniť na dôsledky zmeny podnebia. Rok 2032 označil za “bod zlomu”, po ktorom Salla s populáciou asi 3400 ľudí a ďalšie arktické oblasti prestanú existovať tak, ako ich poznáme.

Facebooková stránka obce pred niekoľkými dňami ukázala aj možného maskota hier, ktorým by sa mohol stať sob menom Kesa, čo po fínsky znamená leto. V minulosti sa už vo Fínsku konali letné olympijské hry – bolo to v roku 1952 v Helsinkách.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Spoločnosť Airbnb predpovedá výrazné oživenie cestovania

Spoločnosť Airbnb predpovedá výrazné oživenie cestovania

Platforma Airbnb sprostredkovávajúca ubytovanie v súvislosti s postupným uvoľňovaním pandemických opatrení po celom svete očakáva výrazné oživenie cestovného ruchu. Uviedla však, že je stále príliš skoro na predpovede, ako sa tomuto segmentu bude dariť v aktuálnom kalendárnom roku...

Odoberajte náš newsletter