Pivovar Budvar vlani rekordne zvýšil produkciu, konzumenti pili viac doma

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Český pivovar Budvar, ktorý je v dlhodobom súdnom spore s americkým gigantom Anheuser-Busch v súvislosti s používaním značky „Budweiser“, v uplynulom roku rekordne zvýšil produkciu. Počas pandémie ľudia menej konzumovali pivo v baroch a omnoho častejšie si „zlatistý mok“ dopriali v domácom prostredí.

Národný pivovar Budějovický Budvar, podnik s viac ako 125-ročnou tradíciou, vo štvrtok uviedol, že v roku 2020 jeho produkcia stúpla o 3 % na 1,73 milióna hektolitrov. Ako poznamenal riaditeľ pivovaru Petr Dvořák, export vlani stúpol o takmer 3,5 %.

Budvar predáva svoje produkty v približne 80 krajinách sveta. Dopyt po pive v tankoch a sudoch minulý rok klesol, pretože bary a reštaurácie museli byť dlho zatvorené. Budvar však dokázal uspokojiť rastúci dopyt po fľaškovom pive.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Spoločnosť Airbnb predpovedá výrazné oživenie cestovania

Spoločnosť Airbnb predpovedá výrazné oživenie cestovania

Platforma Airbnb sprostredkovávajúca ubytovanie v súvislosti s postupným uvoľňovaním pandemických opatrení po celom svete očakáva výrazné oživenie cestovného ruchu. Uviedla však, že je stále príliš skoro na predpovede, ako sa tomuto segmentu bude dariť v aktuálnom kalendárnom roku...

Odoberajte náš newsletter