Poliaci sprísnili potraty. Slovenská LGBT aktivistka Fabry ich nazvala katolíckymi hov*ami

Hana Fabry (Zdroj: youtube.com)

U našich severných susedov, v Poľsku, po novom nebude možné absolvovať potrat ani v prípade vývojového poškodenia plodu dieťaťa. LGBT aktivistka Hana Fabry sa na margo toho nechala vulgárne počuť, že katolícke ho*vná dosiahli svoje a varuje, že rovnaký scenár môže čakať aj Slovensko.

Rozhodnutie poľského ústavného súdu z októbra 2020, v zmysle ktorého je ukončenie tehotenstva v dôsledku vývojových chýb plodu (o ktorom sa hovorí ako o eugenickom potrate) protiústavné, stúpilo včera do platnosti.

Znamená to, že u našich severných susedov budú môcť interrupcie podstúpiť ženy len v tom prípade, ak došlo k počatiu trestným činom, napríklad znásilnením alebo incestom, alebo v prípade, ak je tehotenstvom ohrozený život matky.

Výsledkom je, že už v stredu večer vypukli nové protivládne protesty. Vo Varšave sa demonštranti, ktorí reagovali na výzvy hnutia Celopoľský štrajk žien, zhromaždili pred budovou súdu a neskôr kráčali do centra k sídlu vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS). Mali pritom so sebou transparenty hnutia aj dúhové vlajky na podporu LGBT ľudí.

Čerstvé legislatívne zmeny majú pritom prvý presah už aj na Slovensko. Feministická organizácia Možnosť voľby napríklad hovorí o „čiernom dni“ pre Poľsko a známa LGBT aktivistka Hana Fabry dokonca uviedla: „Kaťácke ho*ná dosiahli svoje. Toto stihnú ešte počas pandémie aj u nás, si píšte. Ale nevadí, hlavne, že máme vládnu zmenu“.

Fábry sa po tridsiatke otvorene prihlásila k homosexuálnej orientácii a bola spoluzakladateľkou Prvého lesbického združenia Museion. Pôsobila tiež ako hovorkyňa iniciatívy Inakosť, ktorá sa taktiež zameriava na homosexuálnu menšinu, v časoch, kedy spúšťala kampaň za legalizáciu registrovaných partnerstiev.

„Platí ma Soros. Občas. V prípade, že napíšem dobrý projekt a nájdem k nemu v jeho nadácii vhodný grantový program,“ napísala aktivistka v roku 2010. O 5 rokov sa tiež nechala počuť, že z ľudí zúčastnených na pochode za život je jej fyzicky zle. Bola tiež silnou odporkyňou referenda, ktoré svojho času iniciovala Aliancia za rodinu.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

10

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter