Matovič: Mafia má 10 mesiacov živočíšneho strachu, že sa jej zrúti svet

Predseda vlády SR Igor Matovič počas tlačovej konferencie o priebežných výsledkoch celoplošného skríningového testovania na ochorenie COVID-19, ktoré prebiehalo od 18. - 26. januára 2021 (Zdroj: SITA)

Premiér Igor Matovič staval svoju predvolebnú rétoriku z najväčšej časti na boji s tzv. mafiou, ktorú stotožňuje s opozičnými stranami Smer-SD a Hlas-SD. Veľa sa toho nezmenilo ani po jeho prevzatí kormidla v štáte.

Dôkazom toho je, že zatiaľ posledným útokom voči tejto údajnej mafii bolo dva dni staré obvinenie podpredsedu Hlasu Richarda Rašiho zo zatajovaného vlastníctva luxusnej vily v Chorvátsku, o ktorej spolu so šéfom rezortu obrany Jaroslavom Naďom vravel na sociálnej sieti.

„Nikdy som v tejto krajine žiadnu nehnuteľnosť nevlastnil, nevlastním a ani nad tým neuvažujem. V nehnuteľnosti, ktorej fotografia bola zverejnená na sociálnych sieťach Igora Matoviča a Jaroslava Naďa, som nikdy ubytovaný nebol,“ uviedol Raši a avizoval právne kroky.

Predseda vlády len zopár hodín na to zverejnil na Facebooku ďalší príspevok, v ktorom sa na útoky mafie opäť sťažuje. Čo presne tým reflektoval a či šlo o odozvu na kritiku jeho protipandemického prístupu pritom z jeho znenia nie je zrejmé.

„10 mesiacov idú naplno. 10 mesiacov podlých útokov cez svojich sluhov. 10 mesiacov priam živočíšneho strachu, že mafii sa definitívne zrúti jej svet. 10 mesiacov presvedčenia, že nemôžeme uhnúť. Držte palce, dobre bude,“ napísal premiér.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter