Záborská stiahla pozmeňujúci návrh, ktorý robí z kňazov zdravotníckych pracovníkov

Anna Záborská (Zdroj: Archív AZ)

Poslankyňa NR SR Anna Záborská (OĽaNO) stiahla pozmeňujúci návrh, ktorý robí z kňazov zdravotníckych pracovníkov. Informovala o tom v utorok predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo a poslankyňa parlamentu Jana Bittó Cigániková (SaS) prostredníctvom blogu. Anna Záborská cez víkend legislatívne navrhla, aby sa farári mohli stať zdravotníckymi pracovníkmi a tiež to, aby sa súčasťou zdravotnej starostlivosti stali aj “duchovné služby”.

„V nedeľu večer dostali oficiálne všetci členovia zdravotníckeho výboru pozmeňujúci návrh zákona, ktorý plánovala predložiť pani poslankyňa na výbore v utorok ráno. Mali sme teda na preštudovanie a vyjadrenie celý jeden deň a dve noci. To je presne o deň a dve noci viac, ako zvykneme mať na ministerské návrhy. Že pani Záborská oficiálne poslala návrh vopred a podrobila sa tak diskusii, treba pochváliť. Obsah návrhu sa však už chváli ťažšie,” ozrejmila predloženie návrhu Jana Bittó Cigániková.

Návrh poslankyne Záborskej ostro kritizoval aj Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb (SOZ ZaSS). Zväzu sa nepáčila kultúru predloženia návrhu, ale najmä jeho obsah. „Predložiť návrh na zmenu zákona o zdravotnej starostlivosti, kde sú precizované definície zdravotníckych pracovníkov doplnením duchovnej služby je totálny výsmech nepochopenia tohto zákona a prinajmenšom neznalosť slovenčiny,” uviedol v pondelok predseda SOZ ZaSS Anton Szalay.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter