Reštaurácie volajú po obmedzení použitia príspevku na stravovanie len na gastro sektor

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unplash.com)

Až 68 % prevádzkovateľov reštaurácií volá po obmedzení použitia príspevku na stravovanie len na gastro sektor. Vyplýva to z prieskumu agentúry 2muse pre iniciatívu Pomoc pre gastro. Táto zmena by podľa prevádzkovateľov znamenala dôležitú pomoc pre gastrosektor, ktorý je tvrdo zasiahnutý koronakrízou.

Na Slovensku dnes, v dôsledku hygienických obmedzení, významná časť stravného, ktoré v minulosti ľudia míňali v reštauráciách na jedlo, končí v maloobchode na potraviny. Tieto peniaze chýbajú reštauráciám. „Ak aj krízu prežijeme, bude to veľmi ťažké. Preto by sme privítali, ak by sa gastrolístky a gastrokarty dali použiť aspoň počas stanoveného obdobia len v gastrosektore a nie v supermarketoch,“ vysvetlil prevádzkovateľ siete NP Patisserie, Koliba, Fresh Arsene Becker.

V zahraničí pritom príspevok na stravné podporujú či ho dokonca zvyšujú. V súvislosti s krízou sa niektoré vlády európskych krajín rozhodli posilniť svoje poukážkové schémy, s cieľom oživiť miestnu ekonomiku a podporiť kúpnu silu zamestnancov s nízkym dopadom na verejné financie.

Je to prípad napríklad Rakúska, ktoré zdvojnásobilo daňové oslobodenie stravných lístkov, alebo Rumunska, ktoré ho zvýšilo o 25 %. Vo Francúzsku stúpla hodnota gastrolístkov, čo v tejto situácii pomáha tamojším reštauratérom prežiť.

Parlament sa na januárovej schôdzi bude v druhom čítaní venovať aj zmenám v príspevku na stravovanie. Novela Zákonníka práce bude okrem iného podľa prevádzkovateľov znamenať aj ďalší odliv peňazí. Návrh pritom kritizuje okrem opozície aj časť zamestnávateľských združení. Spôsobí im totiž náklady navyše.

V prípade, že čo i len jeden zamestnanec bude chcieť dostávať gastrolístok alebo gastrokartu, bude musieť zamestnávateľ viesť dva paralelné systémy. Ku kritickým hlasom týchto zmien sa pripojili aj slovenské reštaurácie. V súčasnosti totiž podľa iniciatívy Pomoc pre gastro účelovo viazané stravné lístky predstavujú jediný nástroj, ktorý im garantuje, že zamestnanci minú stravné aj u nich.

„Aktuálne reštauračný sektor vo všetkých regiónoch Slovenska bojuje o prežitie. Snažíme sa udržať naše podniky, našich zamestnancov. Nedostali sme sľubovanú pomoc od štátu, čelíme exekúciám, nikto nám nevie povedať, na aké kroky sa máme v tomto roku pripraviť,“ upozornil člen iniciatívy Pomoc pre gastro Ladislav Pečenka.

A keďže reštaurácie očakávajú, že aj po odznení krízy pôjdu ich tržby v dôsledku pripravovanej zmeny v Zákonníku práce dole, považujú voľbu finančnej hotovosti za hrozbu pre gastrosektor aj do budúcnosti.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter