Prezidentka bude diskutovať o psychickom zdraví mladých počas pandémie

Zuzana Čaputová (Zdroj: SITA)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa dnes večer zapojí do online diskusie o duševnom zdraví mladých ľudí počas pandémie. V diskusii so psychológom Marekom Madrom a youtuberom Selassiem chce upozorniť na problémy mladých počas pandémie. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec. Live stream z diskusie bude možné sledovať od 19:00 v profile prezidentky na sociálnych sieťach.

Ako ďalej Strižinec priblížil, prezidentka dlhodobo pripomína, že starostlivosť o duševné zdravie je dôležitá téma a nemala by ostávať na okraji záujmu spoločnosti. „Pre mladých ľudí predstavuje koronavírus zdravotne najnižšie riziko, ich psychika však počas pandémie trpí najviac,“ zdôraznila hlava štátu s tým, že výskumy zo Slovenska aj zahraničia sú jednoznačné. Ukazujú, že koronakríza a izolácia znamená pre množstvo mladých ľudí nárast pocitov neistoty alebo hnevu, úzkosti či depresívnych stavov.

Marek Madro, zakladateľ internetovej poradne IPčko, zdôrazňuje, že mladí ľudia majú v súčasnosti z pohľadu psychológie odlišnú situáciu ako dospelí. Pripomína, že pandémia má veľký vplyv na psychiku ľudí a upozorňuje aj na ďalšie negatívne javy, akými sú napríklad sexuálne násilie v online priestore, prípady domáceho násilia alebo častejšie myšlienky na samovraždu. Matej Slažanský, známy ako Selassie, považuje za dôležité, aby sa o týchto témach hovorilo otvorene.

Diskusiu s názvom „Ako zvládnuť pandémiu a nezblázniť sa?” bude moderovať Zuzana Kovačič Hanzelová. Zameria sa na rôzne aspekty súčasnej situácie, od pocitu samoty až po virtuálne vzťahy, na ktoré sú mladí ľudia v súčasnosti odkázaní. Jej cieľom je najmä otvorene poukázať na to, ako ustáť rôzne psychické problémy a vyhľadať pomoc. Do diskusie sa bude môcť zapojiť aj verejnosť prostredníctvom aplikácie Slido: prez.sk/otazky_diskusia.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter