Organizácia Zvierací ombudsman podpísala memorandum o spolupráci s Univerzitou Komenského

Filozofická fakulta Univerzity Komenského (Zdroj: SITA)

Mimovládna organizácia Zvierací ombudsman podpísala memorandum o spolupráci s Univerzitou Komenského (UK). Organizácia to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslal Jakub Hrbáň z PR a média tímu Zvieracieho ombudsmana.

Spolupráca sa bude týkať siedmich fakúlt univerzity – právnickej, prírodovedeckej, filozofickej, lekárskej, pedagogickej, farmaceutickej a fakulty sociálnych a ekonomických vied. Jej cieľom bude zvyšovanie povedomia študentov o ochrane zvierat, posilnenie empatie študentov voči nim, či zvýšenie úrovne právneho vedomia študentov v oblasti ochrany zvierat a prírody.

„Ochranu zvierat a prevenciu pred nevhodným či priam krutým zaobchádzaním považujem celospoločensky za veľmi dôležitú. Zmena právnej úpravy z roku 2018, ktorá zadefinovala zviera ako živého tvora, ktorý je schopný vnímať vlastnými zmyslami, je výrazným krokom vpred. Žiaľ, niekedy len formálnym. Práve preto úprimne vítam spoluprácu s pani ombudsmankou,“ povedal rektor UK Marek Števček.

Memorandum o spolupráci za organizáciu podpísala zvieracia ombudsmanka Zuzana Stanová. UK je druhou vysokou školou, s ktorou Zvierací ombudsman v rámci operačného programu Efektívna verejná správa uzavrel oficiálnu spoluprácu. Koncom roka 2020 začala organizácia spolupracovať s Univerzitou veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter