Polícia SR má na Facebooku najsledovanejšiu stránku svojho druhu v Európe

Ilustračný obrázok (Zdroj: Facebook)

Policajný zbor na sociálnych sieťach odpovedal v roku 2020 na viac ako 40-tisíc súkromných správ občanov. Získal tak informácie napríklad o možnej trestnej činnosti osôb, o svedkoch dopravných nehôd či o mieste pobytu hľadaných a nezvestných osôb. Najzávažnejšie informácie prenechávali Národnej kriminálnej agentúre, Úradu hraničnej a cudzineckej polície či Úradu kriminálnej polície. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Sociálne siete Policajného zboru zaznamenali v roku 2020 najvyšší prírastok nových sledovateľov vo svojej takmer štvorročnej histórii. Polícia má desať stránok na Facebooku a jeden účet na Instagrame. Koncom kalendárneho roka celkový počet sledujúcich účtov presiahol hranicu 970-tisíc a stránky zverejnili približne osemtisíc príspevkov.

Úspechom policajných stránok na sociálnych sieťach je podľa Slivku napríklad vypátranie Henricha Sz. a nezvestnej Silvie Z. – obe osoby vypátrali so značným prispením vianočnej kampane z konca roka 2019 a kampane zameranej na Medzinárodný deň nezvestných detí. Henrich Sz., člen skupiny takáčovcov bol vypátraný po štyroch rokoch, Silvia Z. po 19 rokoch.

Záujem posilnil aj koronavírus

Rekordný nárast sledovateľov zaznamenala polícia v období prvej vlny pandémie. „Po dobu niekoľkých týždňov boli súčasťou spravodajstva stránky v priemere päť statusov denne týkajúcich sa iba pandémie. Najväčší nápor za celý rok zaznamenala stránka dňa 7. apríla ohľadom mimoriadnych kontrol na začiatku veľkonočných sviatkov,“ uviedol Slivka.

V uplynulom roku evidujú dva dni, keď si obsah stránok zobrazilo viac ako jeden milión účtov. V prvom prípade to bol prvý lockdown z marca, v druhom prípade išlo o veľkonočné opatrenia. Počas zvyšku roka dosiahla táto štatistika vo väčšine dní minimálne hranicu 400-tisíc účtov.

Úspech majú aj regionálne stránky

Hlavná stránka polície na Facebooku s názvom „Polícia Slovenskej republiky“ počas roka prekročila hranicu 400-tisíc sledovateľov. „Vďaka tomuto úspechu stránka prekonala v počte sledovateľov poľskú políciu, ktorá patrí medzi najsledovanejšie v Európe. V prepočte na počet obyvateľov je „Polícia Slovenskej republiky“ najsledovanejšou stránkou na Facebooku v Európe,“ doplnil Slivka.

Účet policiaslovakia na Instagrame má v súčasnosti približne 220-tisíc odberateľov, čím sa aj tento účet zaradil medzi najsledovanejšie v Európe a v prepočte na počet obyvateľov je hneď druhý za islandskou políciou.

Sedem regionálnych policajných stránok na Facebooku dosiahlo medziročný prírastok najmenej desaťtisíc nových sledovateľov. Najviac ľudí začalo sledovať Krajské riaditeľstvo v Bratislave, a to 30-tisíc.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter