Poponáhľal sa. Biden umožnil trans športovcom súťažiť proti ženám

Jeden z najznámejších transrodových športovcov súčasnosti, austrálsky hádzanár Callum "Hannah" Mouncey (Zdroj: Facebook)

Šéf Bieleho domu Joe Biden vymazáva ženy, škodí im a umiestnil na ne nový sklenený strop. Aj výhrady tohto druhu sa objavujú z odbornej obce po tom, ako politik podpísal kontroverzné nariadenie, ktoré podľa kritikov umožní účasť transgender športovcov, ktorí sa narodili ako muži, v ženských disciplínach.

Nástup Joea Bidena do funkcie formálne najmocnejšieho muža sveta, prezidenta Spojených štátov, so sebou prináša aj očakávaný obrat smerom k progresívnemu smerovaniu krajiny, respektíve posilnenie tohto smerovania.

Príkladom toho môže byť fakt, že politik z radov demokratov už prvé momenty v úrade využil k tomu, aby v stredu podpísal nové antidiskriminačné opatrenie, ktoré má podľa odporcov, okrem iného, umožniť transrodovým univerzitným športovcom, ktorí sa narodili ako muži, účasť v ženských disciplínach a naopak.

Dokument s názvom Prevencia a boj proti diskriminácii na základe rodovej indentity alebo sexuálnej orientácie, o ktorom informuje české Echo24 s odvolaním sa na britské médiá, má tiež umožniť, aby mali jedinci v školskom prostredí slobodnú voľbu v tom, či budú navštevovať ženské alebo mužské toalety alebo šatne.

Dokument rozdeľuje nielen laickú, ale aj odbornú verejnosť a na Twitteri sa už udomácnil hashtag #BidenVymazávaŽeny. Novinárka Abigail Shrierová z Wall Street Journal napríklad uviedla: „V prvý deň Biden jednostranne vypitváva ženské športy. Každá vzdelávacia inštitúcia, ktorá dostane federálne financovanie, musí prijať biologicky mužských športovcov do ženských tímov, na štipendiá žien atď. Na dievčatá bol práve umiestnený nový sklenený strop“.

„Smutný deň pre ženské športy. Ženy musia vďaka novému nariadeniu Bidena súťažiť proti biologickým mužom s rizikom zranenia a straty titulu. Nikdy mi nehovorte, že toto je ‚pro-ženské‘. Nie je to tak. Je to deštruktívne a škodlivé,“ napísala Erielle Davidsonová z amerického Židovského ústavu pre národnú bezpečnosť.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

32

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Saudskoarabský korunný princ zrejme schválil vraždu novinára Chášakdžího

Saudskoarabský korunný princ zrejme schválil vraždu novinára Chášakdžího

Saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán pravdepodobne schválil operáciu na zabitie alebo zajatie saudskoarabského novinára Džamála Chášakdžího. Vyplýva to z čerstvo odtajnenej správy amerických spravodajských služieb. Chášakdžího zabili v roku 2018 na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule. Ústredný záver..

Odoberajte náš newsletter