Aj keď to nazvete skríning, aby to znelo prijateľnejšie, stále to bude nátlaková akcia, píše sestra Matoviča

Premiér SR Igor Matovič (uprostred) počas privítania poľských lekárov a zdravotníkov na Letisku M. R. Štefánika (Zdroj: SITA)

Celoplošné testovanie obyvateľstva sa na Slovensku v uplynulých dňoch stalo realitou. A to aj napriek odporu značnej časti odborníkov zo sfér od práva, cez medicínu až po dátovú analytiku. Idea premiéra Igora Matoviča má však ešte jednu špecifickú kategóriu kritikov – jeho rodinu.

Na sociálnej sieti sa k nej totiž negatívne vyjadrila aj sestra predsedu vlády Zuzana Belicová, ktorá so štýlom politiky svojho brata nesúzni už dlhodobo. Minulý mesiac napríklad po zmenách v našom najvyššom právnom predpise uviedla, že ústavu počas núdzového stavu menilo len nacistické Nemecko.

„Ak naša vláda narýchlo zmení ústavu za pomoci svojich pritakávajúcich poslancov bez širokej odbornej a verejnej diskusie tak, aby mohla okrem iného neobmedzene vyhlasovať na Slovensku núdzový stav, a teda aj zákaz zhromažďovania a protestov, budú jej môcť občania právom hovoriť fašistická,“ napísala ešte pred samotným hlasovaním o justičnej novele.

V súvislosti s masovým antigénovým testovaním dnes hovorí o tom, že keď sa nátlaková akcia, ktorú ak ľudia neabsolvujú, nebudú môcť ísť do práce a zarábať na chlieb či navštíviť prírodu nazve skríning len pre to, aby to znelo odborne a prijateľnejšie, vraj to vždy bude len nátlaková akcia.

„Povedané na rovinu a po slovensky, aby rozumeli všetci: Keď zabalíme hovie*ko do staniolu a bude sa tváriť ako salónka, vždy to bude len hovie*ko,“ pokračovala Belicová, ktorá hovorila o nátlaku už pri prvom plošnom testovaní, ktoré u nás prebehlo v novembri.

„Akokoľvek inak pomenujete akciu, po ktorej neabsolvovaní nasledujú pre ľudí sankcie, vždy to bude len nátlaková akcia. Skríning aj v medicíne je založený na dobrovoľnosti. Ak nie, je to povinnosť. Pomenovávajte veci na rovinu. Ľudia manipulácie vycítia vždy,“ uzavrela.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

39

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter