Pri plošnom testovaní odhalili ohnisko nákazy v Dunajskej Strede

Ilustračná fotografia (Zdroj: SITA)

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Dunajskej Strede nariadil karanténu obyvateľov Komunitného centra na Kračanskej ceste v Dunajskej Strede. Pri zabezpečení ich izolácie má asistovať mestská polícia, prípadne Policajný zbor SR. Plošné testovanie na ochorenie COVID-19 v sobotu odhalilo až 41 pozitívne testovaných ľudí z tohto zariadenia. Miera pozitívnych prípadov tu prekročila 28 percent.

V Dunajskej Strede v piatok a v sobotu otestovali 6 076 ľudí, 140 z nich malo pozitívny výsledok testu, čo je 2,3 %. Na tomto výsledku sa najviac podpísali práve obyvatelia Komunitného centra na Kračanskej ceste. Regionálna hygienička v Dunajskej Strede Rozália Robotková ešte v sobotu podpísala vyhlášku o karanténe pre obyvateľov komunitného centra.

V prípade porušenia karantény zo strany povinných osôb nariadila zabezpečiť obmedzenie ich pohybu v rámci mesta Dunajská Streda. Okrem toho je mesto Dunajská Streda povinné zabezpečiť dezinfekciu verejných priestranstiev v bezprostrednej blízkosti Komunitného centra.

Okres Dunajská Streda patrí v počte ochorení na COVID-19 už niekoľko dní medzi tri najhoršie na Slovensku.

(SITA)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter