Účasť politikov v zábavnom formáte má pachuť osobného PR, treba ju zvážiť, znie z RTVS

Mária Kolíková v seriáli Pumpa (Zdroj: YouTube)

Účasť aktívnych politikov v zábavnom formáte je na zváženie, keďže bude mať „pachuť osobného PR“. Pre agentúru SITA to uviedol predseda Rady Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Igor Gallo. Reagoval tak na posledný odvysielaný diel komediálneho seriálu Pumpa, v ktorom účinkovala aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

Jednou z tém epizódy bola aj smrť bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Práve v súvislosti s tým mali podľa informácií Denníka N čeliť na sociálnej sieti vulgárnym či nenávistným odkazom herci seriálu Michal Kubovčík či Dano Heriban.

„Je namieste otázka zvážiť participáciu aktívnych politikov na takomto formáte, pretože nech to bude spracované akokoľvek, tak vždy to bude mať pachuť osobného PR s ambíciou ospravedlnenia prešľapov, či zle odkomunikovaných rozhodnutí veľmi zjednodušeným spôsobom. Tak na mňa zapôsobilo aj posledné vydanie Pumpy,“ priblížil Gallo s tým, že ide o jeho osobný názor. Je presvedčený, že politická satira má vo verejnoprávnom priestore miesto, no vyžaduje si veľké majstrovstvo a cit, aby nedochádzalo k takýmto situáciami.

Gallo vysvetlil, že o dramaturgii musí rozhodnúť vedenie RTVS a nejde tak o kompetenciu rady. Dodal však, že Rada RTVS bude o tomto diele Pumpy diskutovať v stredu 27. januára. Pôjde o samostatný bod rokovania.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter