Turecké úrady vydali zatykače na desiatky sudcov a prokurátorov

Recep Tayyip Erdogan (Zdroj: SITA)

Turecké úrady vydali zatykače na 44 sudcov a prokurátorov podozrivých z toho, že majú väzby na skupinu, ktorú Ankara viní z pokusu o prevrat v roku 2016.

Tlačová agentúra Anadolu, s odvolaním sa na vyhlásenie hlavnej prokuratúry v Ankare, informovala, že väčšina podozrivých sa dostala na svoje pozície po tom, ako využili únik otázok z odbornej skúšky v roku 2011. Väčšinu neskôr prepustili, uviedla súkromná agentúra Demiroren.

Po neúspešnom pokuse o prevrat prišli o prácu tisícky štátnych zamestnancov, vrátane zamestnancov súdnictva, polície a armády. Kritici tvrdia, že vláda využila prevrat na to, aby sa zamerala na široké spektrum svojich odporcov.

Ankara z organizácie prevratu, ktorý si vyžiadal 250 úmrtí, obviňuje duchovného Fethullaha Gülena, žijúceho v exile v USA. Jeho hnutiu tiež pripisuje infiltráciu jeho podporovateľov do štátnych úradov v snahe získať kontrolu. Gülen obvinenia popiera.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Saudskoarabský korunný princ zrejme schválil vraždu novinára Chášakdžího

Saudskoarabský korunný princ zrejme schválil vraždu novinára Chášakdžího

Saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán pravdepodobne schválil operáciu na zabitie alebo zajatie saudskoarabského novinára Džamála Chášakdžího. Vyplýva to z čerstvo odtajnenej správy amerických spravodajských služieb. Chášakdžího zabili v roku 2018 na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule. Ústredný záver..

Odoberajte náš newsletter