Moskva privítala návrh Washingtonu na pokračovanie zmluvy o jadrovom odzbrojení

Moskva, Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Moskva v piatok privítala krok nového amerického prezidenta Joea Bidena, ktorý navrhol predĺžiť platnosť dohody START o kontrole jadrových zbraní medzi Ruskom a USA. Rusko má záujem na pokračovaní zmluvy a čaká na podrobnosti amerického návrhu, uviedol hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Biely dom vo štvrtok oznámil, že Rusku navrhol predĺženie účinnosti dohody START o ďalších päť rokov. Ruský prezident Vladimir Putin už skôr vyhlásil, že Moskva je pripravená pokračovať v dohode bez akýchkoľvek podmienok.

Na základe dohody START môže každá krajina vlastniť maximálne 1550 strategických nukleárnych hlavíc a 700 balistických striel a bombardérov. Pakt obsahuje aj pravidlá pre vzájomnú kontrolu. Jeho platnosť sa končí 5. februára.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji vakcín

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji vakcín

Rakúsko a Dánsko budú spolupracovať s Izraelom pri vývoji druhej generácie vakcín proti koronavírusu. Oznámil to v utorok rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Ako dodal, spolu s dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou plánuje vo štvrtok navštíviť Izrael. S tamojším premiérom..

Odoberajte náš newsletter