O prenositeľnosti evidenčného čísla vozidla rozhodnú poslanci na najbližšej schôdzi

(Zdroj: SITA)

O prenositeľnosti evidenčného čísla vozidla rozhodnú poslanci Národnej rady SR na januárovej schôdzi parlamentu. Novelu zákona o cestnej premávke už predložila skupina poslancov na čele s Mariánom Viskupičom a Radovanom Slobodom na rokovanie parlamentu, ktoré sa začína v utorok 26. januára.

„Už v roku 2016 sme prišli do parlamentu s návrhom, aby sa mohli majitelia vozidiel slobodne rozhodnúť, ako naložia so svojou ŠPZ-kou. Dlhé roky nám však našu snahu blokoval najmä Smer-SD. Teraz máme opätovne šancu posunúť zákon o cestnej premávke do 21. storočia,” vyhlásil predkladateľ novely zákona a poslanec NR SR za SaS Marián Viskupič.

Podľa predstaviteľov SaS novela prináša menej byrokracie, efektívnejšie elektronické postupy a najmä slobodu rozhodovania pre majiteľov vozidiel. Najdôležitejšou zmenou podľa nich je prenositeľnosť evidenčného čísla vozidla (EČV) pri predaji vozidla z pôvodného majiteľa na nového majiteľa bez ohľadu na trvalý pobyt. Novela zákona zároveň ponúka možnosť ponechania EČV, ktoré môže ich pôvodný majiteľ použiť pri kúpe nového vozidla. “Týmto šetríme peniaze občanov, znižujeme byrokraciu a zmierňujeme vplyv na životné prostredie,“ dodal Marián Viskupič.

Ako informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák, novelou zákona sa ruší aj dvojkrokový systém odhlásenia a prihlásenia vozidla. Ak majiteľ predával vozidlo, musel ísť na dopravný inšpektorát, kde ho na základe splnomocnenia nového majiteľa odhlásil a nový majiteľ musel ísť na inšpektorát do svojho okresu, kde si ho prihlásil. Teraz sa to bude dať urobiť naraz na jednom mieste kdekoľvek na území Slovenska. “Naša novela tak prináša viacero menších zmien, ktoré zásadným spôsobom pomôžu všetkým občanom,“ dodáva poslanec NR SR za SaS Radovan Sloboda.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu pribudlo 223 úmrtí

Za sobotu 27. februára pribudlo na Slovensku 223 úmrtí na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje stránka Národného centra..

Odoberajte náš newsletter