Medzitým v OĽaNO: Poslanec Krúpa označil kolegu Čepčeka za mentálneho kripla

Martin Čepček (Zdroj: Facebook)

Poslanec z poslaneckého klubu OĽaNO Juraj Krúpa nazval svojho kolegu Martina Čepčeka mentálnym kriplom za predloženie protipotratového legislatívneho návrhu. Vraj ho to mrzí, ale zodpovedalo to tejto akvitite.

Keď líder OĽaNO Igor Matovič v decembri 2019 predstavil svoju kandidátku pre nadchádzajúce parlamentné voľby, jej narýchlo poskladanou „hviezdnou“ zostavou dokázal zaujať. A popri jeho vtedajšej rétorike a bezzubosti súperov bola jedným z faktorov jeho neočakávaného triumfu.

Odvrátenou stránkou tejto kandidátky však bola nesúdržnosť, ktorá sa nemohla budovať roky tak, ako pri niektorých stabilnejších politických subjektoch. O tom, do akých extrémov môže táto nesúdržnosť zájsť, svedčia aj najnovšie vyjadrenia na adresu poslanca Martina Čepčeka od jeho kolegov z klubu OĽaNO.

Zatiaľ, čo ho jednotka na kandidátke matovičovcov Mária Šofranko opatrnejšie kritizuje za nekolegialitu a nespoluprácu, Juraj Krúpa z tej istej strany ho v komentároch na facebookovej stránke Zomri rovno označil za „mentálneho kripla“.

Dôvodom je jeho čerstvá legislatívna aktivita v podobe predloženia zákona, ktorým by boli znemožnené interrrupcie na požiadanie ženy. Jeho rovnaká snaha sa pritom minula účinkom už pred niekoľkými mesiacmi.

„Áno, napísal som to a mrzí ma to. Ale niekedy takéto neprimerané aktivity vyvolávajú aj neprimerané reakcie,“ povedal Krúpa, pôsobiaci aj ako predseda výboru pre obranu a bezpečnosť, po tom, ako bol so svojim prejavom voči spolustraníkovi konfrontovaný.

Čepček, ktorý dostal za svoju samostatnú aktivitu napomenutie už v minulosti, po tomto neodsúhlasenom správaní dokonca môže prísť o svoje členstvo v poslaneckom klube. Proti tomu sa už postavila ďalšia konzervatívna poslankyňa, Anna Záborská. „Martin Čepček je v drvivej väčšine prípadov dobrým koaličným poslancom,“ povedala.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

15

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter