Rakúska vláda predstavila národnú stratégiu pre boj proti antisemitizmu

Antisemitské grafity na jednom z obchodov v Londýne (Zdroj: ISTA)

Rakúska vláda vo štvrtok predstavila národnú stratégiu pre boj proti antisemitizmu. Zahŕňa zlepšenie ochrany synagóg, zlepšenie vzdelávania o judaizme aj prísnejšie stíhanie zločinov z nenávisti namierené proti Židom.

Ministerka pre Európsku úniu a ústavu Karoline Edtstadler sa vyjadrila, že Rakúsko musí bojovať s antisemitizmom bez ohľadu na to, či prichádza od krajnej pravice, ľavice, imigrantov alebo kohokoľvek iného. Nové opatrenia podľa ministerky majú za cieľ bojovať s antisemitizmom vo všetkých jeho formách a kedykoľvek sa prejaví – od online četovacích skupín až po nenávistné prejavy v baroch alebo prejavy nenávisti voči Židom na verejných protestoch, ako sú napríklad súčasné demonštrácie proti opatreniam proti koronavírusu.

V roku 2019 v Rakúsku zaznamenali 550 antisemitských incidentov, vysvetlila Edtstadler a doplnila, že to je dvojnásobne viac ako pred piatimi rokmi.

Predseda viedenskej židovskej obce Oskar Deutsch vládnu iniciatívu privítal. „Židia sú vždy prví, ktorých postihne” diskriminácia, varoval Deutsch s tým, že boj proti antisemitizmu musí byť úsilím celej spoločnosti.

(SITA)

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter