Bombové útoky v Bagdade si vyžiadali 32 mŕtvych a desiatky zranených

(Zdroj: SITA)

Najmenej 32 ľudí zomrelo a desiatky ďalších utrpeli zranenia pri dvoch samovražedných bombových útokoch na rušnom trhu v centre irackého Bagdadu. K útoku, ktorý nastal v čase vyššieho politického napätia pre plánované predčasné voľby a vážnu ekonomickú krízu, sa zatiaľ nikto neprihlásil. Podľa vojenských predstaviteľov je za ním extrémistická skupina Islamský štát (IS).

Iracký minister zdravotníctva Hassan Muhammad al-Tamímí informoval, že okrem 32 mŕtvych si útoky vyžiadali 110 zranených. Niektorí zranení sú vo vážnom stave. Všetky nemocnice v irackom hlavnom meste zmobilizovali, aby liečili zranených, informovalo ministerstvo zdravotníctva.

Hovorca Spoločného veliteľstva operácií, ktoré zahŕňa rad irackých síl, Tahsín al-Chafádží informoval, že prvý samovražedný útočník zakričal uprostred trhu, že je chorý, v dôsledku čoho sa okolo neho zoskupil dav a on následne odpálil opasok s výbušninami. Druhý útočník sa odpálil krátko po ňom.

„Toto je teroristický čin vykonaný spiacou bunkou Islamského štátu,” povedal al-Chafádží. Podľa neho IS tak „chce dokázať svoju existenciu” po mnohých ranách počas vojenských operácií zameraných na vyhnanie militantov.

Štvrtkové dianie v Bagdade už odsúdil aj pápež František, ktorý to označil za „nezmyselný čin brutality” a vyzval Iračanov, aby naďalej nahradzovali násilie bratstvom a mierom. Pápež, ktorý by mal v marci navštíviť Irak, v súvislosti s útokom poslal irackému prezidentovi telegram.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter