Bidenova politika prehĺbi morálne zlá pri potratoch či genderi, píšu americkí biskupi

Joe Biden (Zdroj: SITA)

Stredajšia inaugurácia nového amerického prezidenta Joea Bidena bola témou aj v tamojšej cirkvi. Americká konferencia biskupov dokonca k tejto príležitosti pripravila prehlásenie, v ktorom sa dotýkala aj hodnotových tém, pri ktorých s novou administratívou nesúzni.

V texte napríklad arcibiskup José H. Goméz pôsobiaci vo veľkomeste Los Angeles, ktorý je šéfom konferencie amerických biskupov, uviedol, že sa modlí za to, aby dal Boh Joeovi Bidenovi ako registrovanému katolíkovi „múdrosť a odvahu“ viesť Spojené štáty americké.

„Spolupracujeme s každým prezidentom a s každým Kongresom. V niektorých otázkach spolucítime viac s demokratmi, v niektorých viac s republikánmi. Naše priority nie sú nikdy stranícke,“ uisťoval arcibiskup ďalej v liste.

Vo vyhlásení však neabsentuje aj ostrá kritika: „Musím upozorniť, že náš nový prezident sa zaviazal usilovať o určitú politiku, ktorá by prehĺbila morálne zlá a ohrozovala ľudský život a dôstojnosť. Najzávažnejšie v oblasti potratov, antikoncepcie, manželstvá a genderu,“ uvádza sa.

„Ale ako nás učí pápež František, nemôžeme mlčať, keď je skoro milión nenarodených detí zavrhnutých v našej krajine každý rok,“ uvádza ďalej v texte. V ňom Goméz kritizuje aj súčasné pohľady na rodinu a akcentuje náboženskú slobodu, ktorú v dnešnej rozdelenej americkej spoločnosti považuje za ohrozenú.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

7

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter