Nemecká ekonomika bude podľa inštitútu Ifo v prvom kvartáli pre lockdown stagnovať

Frankfurt, finančné centrum Nemecka - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Predĺženie lockdownu v Nemecku do polovice februára pravdepodobne spôsobí, že ekonomika krajiny bude v prvom kvartáli tohto roka stagnovať. Vyplýva to z najnovšieho odhadu mníchovského inštitútu Ifo. V druhom kvartáli však inštitút očakáva posilnenie nemeckého hrubého domáceho produktu o tri percentá. „Každý dodatočný týždeň pokračovania lockdownu priamo vedie k stratám tržieb, produkcie a pridanej hodnoty,” uviedol Timo Wollmershäuser, šéf oddelenia prognóz inštitútu Ifo.

Wollmershäuser ďalej konštatoval, že pridaná hodnota v prípade poskytovateľov služieb, ktorých lockdown priamo ovplyvnil, určite klesne v rovnakom rozsahu ako na jar 2020. „Avšak situácia je zreteľne odlišná medzi priemyselnými firmami a poskytovateľmi služieb pre priemysel, v prípade ktorých sa zdá, že lockdown zatiaľ nemá nijaký vplyv,” dodal šéf oddelenia prognóz inštitútu Ifo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter