Koľko za špás platia občania? Jedna epizóda Pumpy stojí takmer 30-tisíc eur

(Zdroj: Pumpa)

Jedna časť komediálneho programu Pumpa, ktorý sa dostal do povedomia verejnosti najmä po kontroverznej poslednej víkendovej epizóde, stojí občanov desaťtisíce eur.

Posledná epizóda komediálneho seriálu RTVS Pumpa sa do dejín kinematografie zapíše podstatne hrubšími písmenami ako tie predošlé. Dôvodom však nie je jej kvalita, ale rozruch spôsobený invektívami na adresu ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, jej dialógmi s hercami o smrti generála Milana Lučanského či vulgarizmami mierenými na adresu expremiéra Petra Pellegriniho.

Okrem širokej verejnosti a politikov sa ku kontroverznému dielu neskôr vyjadrila aj samotná televízia. Tá sa ospravedlnila, uviedla, že humor je subjektívnou kategóriou, rozhovory vraj boli vyvážené a nechala sa počuť, že hostia programu vždy vopred vedia, do čoho idú. Zároveň upozornila, že Pumpa sa politickej a spoločenskej satire venuje vždy.

„RTVS nechcela v žiadnom prípade dehonestovať osobu ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej, ani žiadnych iných osobností spomínaných v relácii. K aktuálnym témam patrí aj tragická udalosť smrti generála Milana Lučanského,“ uvádza sa v stanovisku.

Krátko na to potvrdil šéf Rady RTVS Igor Gallo, že sa vydaním budú zaoberať aj oni. „Som presvedčený, že aj tento žáner by mal mať svoje obsahové hranice. Spracovanie témy, ktorá rozdeľuje spoločnosť, a navyše sa týka smrti človeka, si vyžaduje kumšt a cit autorov, čo v tomto prípade absentovalo,“ uviedol.

Osobitným rozmerom kauzy je pritom skutočnosť, akým dielom sa prostredníctvom svojich peňazí na výrobu programu skladajú verejnoprávnemu médiu občania. Podľa údajov z centrálneho registra zmlúv platí RTVS spoločnosti Piknik Service s.r.o, ktorej konateľom je Peter Begányi, za jeden diel Pumpy 27,6-tisíc eur s DPH.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

15

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter