Zahraničný výbor odporúča parlamentu schváliť návrh Bezpečnostnej a Obrannej stratégie

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Zahraničný výbor Národnej rady SR odporúča parlamentu schváliť návrh Bezpečnostnej a Obrannej stratégie Slovenskej republiky a zrušiť stratégie z roku 2005. „Debaty k jednotlivým bodom boli kultivované, vecné, bez žiadnych zbytočných emócii. Napriek názorovým rozdielom bola diskusia naozaj racionálna,“ uviedol pre agentúru SITA predseda výboru Marián Kéry (Smer-SD).

Ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka (nom. SaS) potešilo, že poslanci Výboru NR SR pre európske záležitosti aj zahraničného výboru oba dokumenty podporili. Vo svojom profile na sociálnej sieti informoval tiež o tom, že proti dokumentu hlasoval jediný poslanec vo Výbore pre európske záležitosti a žiaden v zahraničnom výbore.

Vláda SR 16. decembra 2020 schválila návrhy Bezpečnostnej a Obrannej stratégie SR, ktoré predložil na rokovanie minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) a šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok. Nové stratégie reagujú na tradičné ale aj nové bezpečnostné hrozby.

Doteraz platné stratégie boli schválené v roku 2005. Stratégia vypracovaná v roku 2017 nezískala podporu vládnych strán. Vláda ju síce schválila, ale do parlamentu nešla, pretože ju blokovala Slovenská národná strana.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter